Inauguracja o jakiej marzyliśmy!

Zagrała cała drużyna i każdy dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa! Ostrovia 1909 na inaugurację rozprawiła się z Lubuszaninem Trzcianka, wygrywając 3:0.

Ekipa z Trzcianki przystąpiła do nowego sezonu odmłodzona. Biało-czerwoni poważnie podeszli do spotkania, chcąc przerwać pasmo niepowodzeń na inaugurację.

Rozpoczęło się wyśmienicie bo w 15 minucie po rzucie rożnym piłkę głową w siatce gości ulokował Krystian Mokrzycki. Następnie dwukrotnie bramce rywali próbował zagrozić jego rówieśnik, Maciej Mikulski.

20-latek na swoje trafienie cierpliwie czekał do 62 minuty, kiedy to w polu karnym asystował mu Michał Giecz. Ostrovia była stroną dominującą, ale młoda drużyna z Trzcianki w drugiej połowie miała kilka okazji strzeleckich. Pewny między słupkami był jednak Bartosz Jankowski.

Ostrowski zespół za sprawą Damiana Izydorskiego w 68 minucie podwyższył na 3:0. Sztab szkoleniowy biało-czerwonych mógł sobie pozwolić na dokonanie roszad kadrowych. Według nowego regulaminu w trakce spotkania można dokonać aż sześciu korekt, z czego skorzystali gospodarze. Z zawodników rezerwowych najbliżej pokonania bramkarza Lubuszanina znalazł się Paweł Jasiński.

Ostrovia 1909 odniosła przekonywujące i zasłużone zwycięstwo 3:0!

Ostrovia 1909 – Lubuszanin Trzcianka 3:0 (1:0)

1:0 Krystian Mokrzycki (15′, głową)
2:0 Maciej Mikulski (62′)
3:0 Damian Izydorski (68′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk (86′ Patryk Kaźmierczak), Łukasz Wiącek, Jordan Kaczmarek (86′ Patryk Kaczmarek), Mateusz Rachwalski (75′ Paweł Jasiński), Marek Szymanowski, Krystian Mokrzycki, Maciej Mikulski (65′ Damian Błaszczyk), Damian Izydorski (75′ Mateusz Ziemiański), Michał Giecz, Mateusz Sobczak (65′ Safian Skupiński).