Warta przerwała zwycięską passę Ostrovii

Młodzi piłkarze Warty II Poznań zastopowali zwycięską serię zespołu Ostrovii 1909. W zaległym spotkaniu 12 kolejki PROEKO IV Ligi padł remis.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim zdecydowanie lepiej w mecz weszli jego gospodarze. Po 26 minutach gry było już 2:0 dla Warty. Nie brakowało sędziowskich kontrowersji, szczególnie przy rzucie karnym podyktowanym dla gospodarzy. Kilka minut później arbitrzy nie dostrzegli z kolei przewinienia na Kamilu Krawczyku, któremu przeciwnik rozdarł koszulkę.

Biało-czerwoni chcieli się jak najszybciej otrząsnąć z trudnej sytuacji. W 31 minucie kontaktowego gola w podbramkowym zamieszaniu zdobył Safian Skupiński.

Do stanu 2:2 w 52 minucie po strzale z rzutu wolnego doprowadził Mateusz Sobczak. Ostrowski zespół do samego końca walczył o zwycięstwo. Najlepszą okazję ku temu w 83 minucie miał Jakub Szaniec (po podaniu Michała Giecza), ale futbolówka przeszła po siatce ale od zewnętrznej strony bramki.

Warta II Poznań – Ostrovia 1909 2:2 (2:1)
Bramki:

1:0 Mikołaj Narożny (7′)
2:0 Maksymilian Lisowski (26′, rzut karny)
2:1 Safian Skupiński (31′)
2:2 Mateusz Sobczak (52′, rzut wolny)

Ostrovia 1909:
Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Mateusz Rachwalski (27′ Paweł Jasiński, 85′ Patryk Kaźmierczak), Marek Szymanowski (70′ Tomasz Kowalski), Maciej Mikulski (82’Maciej Kaniewski), Damian Błaszczyk, Jakub Szaniec, Mateusz Sobczak (90’Kacper Piotrowicz), Safian Skupiński (75′ Michał Giecz).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski