5 drużyn Ostrovii 1909 w lidze wojewódzkiej!

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawił podział na grupy lig wojewódzkich w kategoriach młodzieżowych. Mamy powody do pochwalenia się.

Ligi wojewódzkie prowadzone są od Juniora A1-A2 do Młodzika D2. W najmłodszej z kategorii zespoły rywalizować będą na tym szczeblu po raz pierwszy.

Możemy się pochwalić, że aż 5 drużyn Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 zagra na szczeblu ligi wojewódzkiej. To stawia nasz klub w czołówce klubów w Wielkopolsce jeśli chodzi o udział na tym szczeblu. Więcej drużyn na szczeblu wojewódzkim mają tylko Górnik Konin, Polonia Leszno, Warta Poznań i KKS 1925 Kalisz – 6 na 7 możliwych. Poza Ostrovią 1909 próżno szukać w czołówce klasyfikacji drużyn z naszego regionu.

Kluby z największą ilośćią drużyn w ligach wojewódzkich:

6- Górnik Konin, Warta Poznań, KKS Kalisz, Polonia Leszno
5- Ostrovia 1909, Unia Swarzędz, Polonia Środa Wielkopolska,
4 – UKS AP Reissa Poznań, AP Reissa Poznań, Błękitni Wronki, Jarota Jarocin, Mieszko Gniezno, Lech Poznań

Przypomnijmy, że Ostrovia 1909 posiada złoty certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej. To oznacza, że szkolenie w naszym klubie jest na wysokim poziomie i na bieżąco kontrolowane jest przez piłkarską centralę.

Format rozgrywek w poszczególnych ligach oraz terminarze pojawią się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

JUNIOR STARSZY A1-A2 (gr. 2)
Górnik Konin, Jarota Jarocin, Kania Gostyń, KKS Kalisz, Lechia Kostrzyn, Luboński Luboń, Marcinki Kępno, Mieszko Gniezno, Odolanovia Odolanów, Ostrovia 1909

JUNIOR MŁODSZY B2 (gr. 2)
Calisia 14 Kalisz, KP Centra Ostrów, Górnik Konin, Jarota Jarocin, KKS Kalisz, Ostrovia 1909, Polonia Leszno, Sokół Kleczew, Victoria Ostrzeszów

TRAMPKARZ STARSZY C1 (gr. 2)
Akademia Talentów Krotoszyn, AP Nowe Skalmierzyce, Górnik Kłodawa, Górnik Konin, Jarota Jarocin, Kania Gostyń, KKS Kalisz, KKS Kalisz sp. z o.o.
Tur Turek, Oranje Sport Konim, Ostrovia 1909, Polonia Leszno

MŁODZIK STARSZY D1 (gr. 2)
Górnik Konin, Kania Gostń, KKS Kalisz, LKS Ślesin, Młoda Rawia Rawicz, Ostrovia 1909, Polonia Leszno, Stal Pleszew

MŁODZIK MŁODSZY D2 (gr. 2)
Akademia Talentów Ostrzeszów, AP Ostrzeszów, AP Czech Ostrzeszów, AP Reissa Poznań/Gostyń, KA 4 Respect Kołaczkowice, Obra Kościan, Ostrovia 1909, Polonia Leszno, UKS AP Reissa Jarocin, UKS AP Reissa Kalisz, UKS AP Reissa Kępno.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski