Hat-trick debiutanta w 6 minut!

Po dobrym występie rezerwy Ostrovii 1909 pokonały na wyjeździe Wielkopolanina Siemianice rozgrywkach Klasy A 5:1. Furorę na boisku zrobił debiutujący Szymon Jankowski.

Gospodarze od 20 minuty grali w osłabieniu. Jeden z zawodników ujrzał czerwoną kartkę za zatrzymanie wychodzącego na czystą pozycję Nikodema Modrzyńskiego.

Worek z bramkami otworzył się w 26 minucie. Z rzutu wolnego mierzył Szymon Kasprzak. Golkiper Wielkopolanina „wypluł” piłkę przed siebie, a z bliskiej odległości do siatki skierował ją Kacper Krawczyk. 4 minuty później na 2:0 podwyższył Paweł Jasiński.

W 60 minucie na boisku pojawił się Szymon Jankowski. Zawodnik z rocznika 1999 kilkanaście dni temu rozstał się z Centrą i trafił pod skrzydła trenera Michała Giecza. Debiutant w ciągu zaledwie sześciu minut zdobył 3 bramki! Pierwszego gola strzelił już po pierwszym kontakcie z piłką dobijając rzut wolny Szymona Kasprzaka. Drugi raz trafił do siatki również w polu karnym po asyście Jakuba Nasalskiego. Na 5:0 Szymon Jankowski podwyższył w 66 minucie uderzając z okolic 20 metra.

W końcówce spotkania gospodarze zdobyli honorowego gola, pozostawiając mimo porażki dobre wrażenie. Młoda Ostrovia wygrywając w Siemianowicach zbliżyła się znacznie do czołówki tabeli Klasy A grupy II.

Wielkopolanin Siemianice – Ostrovia 1909 II 1:5 (0:2)
0:1 Kacper Krawczyk (26′)
0:2 Paweł Jasiński (30′)
0:3 Szymon Jankowski (60′)
0:4 Szymon Jankowski (65′)
0:5 Szymon Jankowski (66′)