Polonia pokonana!

Ostrovia 1909 pozostaje na zwycięskiej ścieżce. W sobotę biało-czerwoni w meczu 22 kolejki IV ligi pokonali wyżej notowaną Polonię Kępno 2:1.

W tym pojedynku za kartki pauzował Marek Szymanowski i trener Marcin Kałuża dokonał małych korekt w ustawieniu na boisku. Rywale postawili wysoko poprzeczkę.

W 27 minucie strzałem zza pola karnego Polonii prowadzenie dał Adrian Holak. 10 minut późnej goście popełnili stratę pod własnym polem karnym, a skarcił ich Tomasz Kempiński.

W 50 minucie piłkę w polu karnym do Kempesa dorzucił Michał Giecz. Napastnik Ostrovii 1909 powracający wiosną do dobrej dyspozycji umieścił futbolówkę głową w siatce. W kolejnych fragmentach pojedynku dwukrotnie bliski zdobycia gola był Damian Błaszczyk. Najpierw mierzył głową obok bramki, a następnie po podaniu Mateusza Ziemiańskiego trafił w słupek.

W 72 minucie warty odnotowania jest powrót po urazie na ligowe boiska Daniela Kaczmarka. Goście walczyli do końca o zmianę rezultatu, ale 3 punkty zostały w Ostrowie Wielkopolskim!

Ostrovia 1909 – Polonia Kępno 2:1 (1:1)
Bramki:

0:1 Adrian Holak (27′)
1:1 Tomasz Kempiński (37)
2:1 Tomasz Kempiński (50 głową),

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegoz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Michał Giecz, Maciej Mikulski (80′ Paweł Jasiński), Jordan Kaczmarek, Mateusz Sobczak, Tomasz Kempiński (55′ Mariusz Poślednik), Mateusz Ziemiański (72′ Daniel Kaczmarek).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski