Ovia1909grafika

Łatwa przeprawa w pucharze

Ovia1909grafikaEfektowne zwycięstwo w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski zanotowali seniorzy Ostrovii 1909.

Sztab szkoleniowy ostrowskiej drużyny do spotkania z występującym w „Okręgówce” LKS-em Jankowy podszedł bardzo poważnie – wystawiając do boju w wyjściowej „11” podstawowych zawodników. Z powodu  urazów zabrakło: Marka Szymanowskiego, Krzysztofa Gościniaka i Damiana Czecha.

Już do przerwy biało-czerwoni prowadzili 4:0, a po zmianie stron strzelili kolejne 4 bramki. W ostatnich 30 minutach meczu szansę występu dostali najmłodsi piłkarze Ostrovii 1909. Jeden z nich – Michał Janoś wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Ostrovii 1909 aż 8:0.

Na „zero” z tyłu zagrała ostrowska drużyna, która na wiele nie pozwoliła liderowi LKS-u, Damianowi Wnukowi. Kilkukrotnie interweniował Dominik Sadowski między słupkami.

Kolejna runda Okręgowego Pucharu Polski zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku. Prawdopodobnym rywalem biało-czerwonych będzie Pogoń Trębaczów, która nieoczekiwanie wyeliminowała Victorię Ostrzeszów.

LKS Jankowy – Ostrovia 1909 Ostrów 0:8 (0:4)
0:1 Daniel Kaczmarek (7′)
0:2 Maciej Stawiński (10′)
0:3 Maciej Stawiński (36′)
0:4 Krzysztof Molka (38′)
0:5 Michał Giecz (55′)
0:6 Michał Giecz (65′)
0:7 Michał Janoś (75′)