Awans do finału

aaaa_nowe_oviaW półfinale Okręgowego Pucharu Polski zespół Ostrovii 1909 pokonał na wyjeździe Victorię Skarszew 3:1. Bramki zdobyli Daniel Kaczmarek (2) i Patryk Perz. W finale 6 maja rywalem biało-czerwonych będzie KKS Kalisz.

Ostrowski zespół szybko trafił do siatki rywali. W 5 minucie autorem gola był Daniel Kaczmarek, któremu asystował Konrad Rusek. 3 minuty później czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Wronecki. Debiutujący w Ostrovii 1909 18-letni bramkarz zagrał nieprzepisowo ręką poza polem karnym. Między słupkami stanął Rafał Peksa, który wyciągał piłkę z siatki po podytkowanym rzucie wolnym. Biało-czerwoni od tego momentu grali w dziesiątkę, a boisko opuścił Konrad Rusek.

W 25 minucie podopieczni Piotra Konstanciaka odzyskali prowadzenie po trafieniu Daniela Kaczmarka. Tuż przed przerwą futbolówka trafiła w poprzeczkę po strzale Michała Giecza.

Po zmianie stron ostrowski zespół rozpoczął od kilku niecelnych uderzeń. Rywale nie zamierzali się poddawać i ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego dla siebie rezultatu. W 89 minucie w szeregach Ostrovii trochę się uspokoiło, kiedy akcję wykończyli dwaj młodzieżowcy, którzy pojawili się na placu gry. Jakub Jóźwiak asystował do Patryka Perza.

Ostrovia 1909 zwyciężyła 3:1 i w dniu 6 maja zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski z KKS-em Kalisz, który wyeliminował Centrę Ostrów.

Victoria Skarszew – Ostrovia 1909 Ostrów 1:3 (1:2)
0:1 Daniel Kaczmarek (5′)