Biało-Czerwona Jesień: Seniorzy wybrnęli z czerwonej strefy

Dziś ostatni akcent podsumowania rundy jesiennej. Na koniec przypominamy jak spisywała się drużyna seniorów Ostrovii 1909.

Sezon 2020/2021 rozpoczęło pewne zwycięstwo nad Lubuszaninem Trzcianka 3:0, które nieco rozbudziło apetyty. Niestety później przyszła seria 10 spotkań bez zwycięstwa. Ostrovia przez długi okres znajdowała się w trudnym położeniu. W połowie września nastąpiła zmiana szkoleniowca. Duet trenerski Marcin Kałuża – Piotr Kasprzyk zastąpił Grzegorz Dziubek. Nowy szkolenowiec potrzebował trochę czasu aby poznać zawodników. Odpowiednia praca i efekty przyszły w końcowej fazie rundy jesiennej. Biało-czerwoni zanotowali serię 7 spotkań bez porażki (4 wygrane, 3 remisy), która odbiła ich z przysłowiowego dna.

Efekt jest taki, że ostrowski zespół w 21 spotkaniach zdobył 26 punktów i zajmuje 14 miejsce w tabeli. Wiosną Ostrovia rozegra 13 spotkań w grupie spadkowej PROEKO IV Ligi.

Najwyższe zwycięstwo: 3:0 z Lubuszaninem Trzcianka, 5:2 z Krobianką Krobia
Najwyższa porażka: 0:2 z Wartą Międzychód i Iskrą Szydłowo

Bramki dla Ostrovii:
Łukasz Wiącek 6, Jakub Szaniec 6, Michał Giecz 4, Safian Skupiński 4, Maciej Mikulski 3, Damian Izydorski 2, Tomasz Kowalski 2, Mateusz Sobczak 2, Patryk Kaczmarek 1, Krystian Mokrzycki 1, Mateusz Rachwalski 1, Damian Błaszczyk.

Najwięcej minut na boisku: Łukasz Wiącek 1792, Kamil Krawczyk 1753, Damian Błaszczyk 1696, Bartosz Jankowski 1690.