Biało-czerwoni trenują indywidualnie

Sytuacja w naszym kraju spowodowana przez korona wirusa sprawia, że już od ponad 2 tygodni piłkarze zamiast trenować i uczestniczyć w trenigach i pojedynkach ligowych popołudnia spędzają w domach.

Trenerzy swoim podopiecznym zalecają w ramach możliwości treningi indywidualne. Tak jest już również w drużynie Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. Trener Marcin Kałuża drużynie seniorów drogą online przedstawił plan pracy na kolejne 2 tygodnie.

W pierwszym tygodniu biało-czerwoni pracować będą nad poprawą zdolności do utrzymania akcji eksplozywnych na poziomie 100% przez 90 minut trwania meczu oraz nad poprawą zdolności do utrzymania szybkiej regeneracji pomiędzy akcjami eksplozywnymi przez 90 minut (utrzymanie stałego czasu regeneracji pomiędzy akcjami).

Podczas drugiego tygodnia uwaga skupiana będzie na poprawie jakości wykonywanych akcji eksplozywnych np. szybszy sprint, mocniejszy wyskok – Ponadto naszym drugim celem będzie zwiększenie liczby akcji eksplozywnych wykonywanych w trakcie meczu np. zwiększenie liczby akcji z 2 do 4 poprzez skrócenie czasu regeneracji pomiędzy akcjami.
Pierwszy i drugi tydzień to nasz 2 tygodniowy cykl treningowy, który będziemy powtarzać w trakcie następnych tygodni – informuje trener Marcin Kałuża.

Podobnie sytuacja wygląda w drużynach młodzieżowych Ostrovii 1909, gdzie trenerzy dbają o to aby młodzi zawodnicy pozostawali w rytmie treningowym, odbywając indywidualne zajęcia, zabawy z piłką.

Jak wiadomo rozgrywki ligowe w kraju aktualnie zawieszone są do 26. kwietnia. Na obecną chwilę nie ma jednak pewności, czy do tego terminu piłkarze i sportowcy innych dyscyplin powrócą do normalności.