Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii na piątkę!

Niesamowity finał miała V edycja Biało-Czerwonego Mikołaja z Ostrovii 1909. Młodzież ostrowskiego klubu wzięła udział w spotkaniu świątecznym w hollu głównym ostrowskiego szpitala, ale i też pojawiła się  przy łóżkach młodych pacjentów.

 

W tym roku trafiliśmy na Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń, który funkcjonuje od kilku miesięcy na wysokim poziomie w ostrowskim szpitalu.

Można powiedzieć, że po raz pierwszy nasza akcja miała zakres ogólnopolski. Na wspomniany szpitalny oddział trafiają dzieci i młodzież z wielu zakątków naszego kraju. W spotkaniu świątecznym uczestniczyli również rodzice pacjentów, dyrekcja szpitala.

Wtorkowe spotkanie w świątecznej atmosferze rozpoczęło się od mini koncertu kolęd uczniów Szkoły Muzycznej w Ostrowie Wielkopolskim. Następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z grupy baletowej Gwiazda.

Po części taneczno-muzycznej przyszedł czas na wizytę Biało-Czerwonego Mikołaja. Dzięki zaangażowaniu trenerów i ich podopiecznych wraz z rodzinami udało się przygotować 40 paczek, które wręczone zostały pacjentom. Znalazły się w nich słodycze, kredki, pisaki, plastelina, bloki rysunkowe czy kolorowanki. Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909 na swoich pomocników w tym roku mianował piłkarki:  Zuzannę Czub, Nikolę Kołodziej, Annę Grajaszek, Aleksandrę Krawiec oraz dwójkę młodych bramkarzy Bartosza Wieteckiego i Kacpra Dziubę.

Nie wszyscy pacjenci ze względu na różny stan zdrowia mogli uczestniczyć w spotkaniu na szpitalnym hollu. Z paczkami dotarliśmy również do pacjentów, którzy oczekiwali na nas w szpitalnych łózkach. Wizyta Biało-Czerwonego Mikołaja z grupą młodzieży Ostrovii wywołała spore poruszenie na szpitalnych korytarzach. Udało się nam również dotrzeć na Oddział Pediatryczny. Nie brakowało wzruszeń po otrzymaniu prezentów. Dzięki takiej akcji na ustach dzieci pojawiał się uśmiech.

Każdego roku współpracujemy z nauczycielkami Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka,  które organizują świąteczne spotkania na szpitalnych oddziałach dla młodych pacjentów.

W piątej edycji przygotowanych zostało 40 paczek. Podsumowując wszystkie dotychczasowe akcje było ich aż 250! Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do akcji Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909 serdecznie dziękujemy!