Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii po raz szósty!

Ruszamy z 6. edycją akcji „Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909”. Od samego początku wspieramy młodych pacjentów, którzy walczą o powrót do zdrowia.

W tym roku biało-czerwoni piłkarze i piłkarki odwiedzą pacjentów Oddziałów Chirurgii, Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatrii w ostrowskim szpitalu przy ulicy Limanowskiego. W dniu 17 grudnia odbędzie się tradycyjne spotkanie przy choince.

Można powiedzieć, że nasza akcja ma zakres ogólnopolski. Na wspomniane szpitalne oddziały trafiają młodzi pacjenci z wielu zakątków naszego kraju. W ubiegłym roku młodzież Ostrovii 1909 przygotowała 40 paczek zawierających słodycze, kredki, pisaki, książeczki, czy maskotki. Biało-czerwoni wraz ze starszym panem z siwą brodą pojawili się przy szpitalnych łózkach co było dużym zaskoczeniem dla młodych pacjentów i ich rodziców. Nie brakowało wzruszeń po otrzymaniu prezentów. Dzięki takiej akcji na ustach dzieci pojawiał się uśmiech.

Już od sześciu lat współpracujemy z nauczycielkami Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, na czele z panią Izabelą Grzoną. To one organizują świąteczne spotkania na szpitalnych oddziałach dla młodych pacjentów.

Młodzież Ostrovii może podarunki dla pacjentów przekazywać swoim trenerom do 14 grudnia.

Poniżej kilka zdjęć z ubiegłorocznej akcji.