Biały Orzeł rozbity do przerwy

Sztuczne boisko w Jarocinie ponownie szczęśliwe dla piłkarzy Ostrovii 1909. W spotkaniu 19 kolejki IV ligi grupy południowej ostrowski zespół rozgromił Białego Orła Koźmin 5:0.

Wszystkie gole padły do przerwy, a przy trzech spory udział mieli rywale biało-czerwonych. W 19 minucie jeden z graczy z Koźmina zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Pewnym egzekutorem okazał się Daniel Kaczmarek. W 23 minucie po dośrodkowaniu „Kaki” jeden z graczy Białego Orła skierował futbolówkę do własnej bramki. Identyczną sytuację mieliśmy w 30 minucie, kiedy piłkę dorzucał Kamil Krawczyk.

Obrońca Ostrovi 1909 okazał się bohaterem końcówki pierwszej połowy. Po asystach Marka Szymanowskiego i Damiana Błaszczyka dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Szczególnie drugi gol Kamila Krawczyka był ozdobą pojedynku.

W drugiej części spotkania ostrowianie nadal byli stroną przeważającą na boisko. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, ale brakło dobrego wykończenia. Wynik nie uległ więc zmianie.

Ostrovia 1909 – Biały Orzeł Koźmin 5:0 (5:0)

1:0 Daniel Kaczmarek (19′, rzut karny)
2:0 gol samobójczy (23′)
3:0 gol samobójczy (30′)
4:0 Kamil Krawczyk (43′)
5:0 Kamil Krawczyk (45′)

Ostrovia: Jakub Błaszczyk – Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak (84′ Konrad Rusek), Kamil Krawczyk, Marek Szymanowski (73′ Patryk Powalisz), Maciej Mikulski (63′ Krystian Mokrzycki), Michał Giecz (67′ Mateusz Ziemiański), Damian Błaszczyk, Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński.