Budowa obiektu za Parowozownią z dofinansowaniem

Budowa Centrum „Za Parowozownią” z ministerialnym dofinansowaniem w kwocie 2,5 miliona złotych!

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki konkursu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Miasto Ostrów Wielkopolski uzyskało 2,5 miliona złotych dotacji na budowę centrum „za parowozownią”! Co warto podkreślić, ostrowski projekt, jako jedyny z Wielkopolski, znalazł się na liście beneficjentów. Jako jeden z sześciu w Polsce uzyskał też najwyższe możliwe dofinansowanie.

-Ogromne uznanie dla moich współpracowników tworzących ten wniosek – świetna robota!To wielka radość dla ostrowskiego środowiska sportowego, ale też dla wszystkich mieszkańców, którzy kibicują tej inwestycji. Te pieniądze pozwolą nam na przyspieszenie i zintensyfikowanie prac na tym obiekcie – informuje prezydent Beata Klimek.

-Przypomnę, że rozstrzygnęliśmy już przetarg dotyczący pierwszego etapu – czyli budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, nowego ogrodzenia, oświetlenia, wykonania przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej, deszczowej wraz z instalacją wewnętrzną, systemu nawadniającego oraz drenarskiego, instancji elektrycznej i systemu monitoringu. Wykonawca rozpocznie prace 16 sierpnia. Pozostałe elementy zadania, na które otrzymaliśmy dofinansowanie to m.in.: budowa boiska z nawierzchnia naturalną, systemem nawadniającym i drenarskim, oświetleniem, budowa budynku toalet, trybun oraz kontynuację prac związanych z sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, a także systemu monitoringu. Całkowita wartość wszystkich wymienionych prac to w sumie 16 500 000 zł, dlatego już w sierpniu będę rekomendowała radnym Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwiększenie funduszy na ten cel, tak, aby przyspieszyć proces inwestycyjny i zakończyć go jak najszybciej. Serdecznie dziękuję Pani Minister Marlena Maląg za wsparcie dla ostrowskich projektów. Dziękuję również radnym z klubu Przyjazne Miasto, na których zawsze mogę liczyć, a którzy w głosowaniu wsparli zadania realizowane w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. Jednym z nich była właśnie budowa nowoczesnego obiektu treningowego na terenie kultowego w naszym mieście stadionu „za parowozownią”, którą możemy realizować dzięki wsparciu uzyskanemu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dofinansowanie uzyskane z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będą ich ważnym uzupełnieniem, za co serdecznie dziękuję – czytamy na fanpage prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.