Ovia1909grafika

Chrobry – Ostrovia 2:0

1251 kibiców obserwowało sobotni pojedynek Chrobrego Głogów z Ostrovią 1909 Ostrów. Więcej powodów do radości mieli miejscowi fani.

Biało-czerwonych wspierało ponad stu kibiców. Ostrowska drużyna przystąpiła do meczu bez Dmytro Rodina i Michała Wrzesińskiego, którzy nabawili się urazów. Pod znakiem zapytania stał też występ Damiana Czecha, ale filar linii obrony pojawił się w wyjściowej „11”.

Wynik spotkania w 22 minucie otworzył Daniel Ciechański popisując się celnym strzałem głową. W 25 minucie Błażej Cyfert wykonywał rzut wolny. Piłkę po uderzeniu 22-latka wybił golkiper Chrobrego, a zza pola karnego uderzał jeszcze Maciej Kowalski-Haberek, ale pewnie interweniował bramkarz.

Po zmianie stron jako pierwsi zaatakowali biało-czerwoni. W 46 minucie obok słupka główkował Damian Czech. W  dalszej fazie meczu cześciej w posiadaniu piłki byli miejscowi. Graczom ostrowskiego zespołu ciężko się było przebić przez defensywę miejscowych. W 56 minucie akcję wykorzystali gospodarze. Na 2:0 podwyższył Łukasz Szczepaniak. Ostrovia kolejne strzały oddała w końcówce meczu. W 88 minucie nad bramką uderzył Szymon Sołtyński. Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym znalazł się Robert Skrobacz, ale brakło mu kilku centymetrów aby dobrze przyjąć piłkę i czysto uderzyć – futbolówka przeszła obok słupka.

Chrobry Głogów – Ostrovia 1909 Ostrów 2:0

Bramki:

1:0 Daniel Ciechański (22’)

2:0 Łukasz Szczepaniak (56’)

Ostrovia 1909:

Pawłowski – Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski (71’ Skrobacz), Cyfert, Kowalski-Haberek (85’ Kaczmarek), Szepeta (60’ Sołtyński), Gościniak, Stawiński (60’ Kempiński).