Co to był za mecz! Ostrovia gra dalej!

Ostrovia zaprezentowała wielkie zaangażowanie i lwi pazur w pojedynku 1/16 Totolotek Pucharu Polski z Obrą Kościan. Biało-czerwoni zasłużenie awansowali po serii rzutów karnych do kolejnej rundy a prezent urodzinowy sprawił sobie Kacper Dziuba.

Ostrowianie pojedynek na boisku w Kościanie rozpoczęli chaotycznie pozwalając gospodarzom na atakowanie swojej bramki. W 12 minucie zakotłowało się w polu karnym Obry. W odstępie kilku sekund Jędrzeja Dorynka, golkipera Obr y próbowali pokonać Damian Błaszczyk, Mateusz Sobczak, Mateusz Ziemiański i Daniel Kaczmarek.

W 25 minucie po wrzutce w polu karnym biało-czerwoni nie upilnowali Mateusza Józefiaka, który wyprowadził gospodarzy na 1:0. W 63 minucie kapitalnym uderzeniem z okolic 25 metra do remisu doprowadził Daniel Kaczmarek. Bramkarz Obry nie miał nic do powiedzenia.

Im bliżej było końca pojedynku tym Ostrovia zyskiwała przewagę i dalej atakowała. Na grząskiej murawie nie było mowy o odpuszczaniu żadnej piłki. Każdy dawał z siebie maksimum możliwości i zaangażowania. W 80 minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Mateusza Sobczaka futbolówkę tuż  przed Damiana Błaszczyka odbił bramkarz Obry, ale ta trafiła w poprzeczkę. Po regulaminowym czasie gry mieliśmy więc wynik 1:1 co na tym etapie rozgrywek Totolotek Pucharu Polski oznaczało serię rzutów karnych.

W pierwszej odsłonie górą byli bramkarze. W Ostrovii 1909 pomylił się Daniel Kaczmarek. Następnie z „wapna” skutecznie mierzyli Łukasz Wiącek, Damian Błaszczyk, Kamil Krawczyk i Mateusz Sobczak. W piątej serii drugi rzut karny wybronił Kacper Dziuba co oznaczało wygraną 4:3 dla biało-czerwonych. To znakomity prezent dla golkipera Ostrovii, który właśnie w sobotę obchodził 19 urodziny.

Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski na szczeblu WZPN zaplanowana została na 25 marca. Pary rozgrywek 1/8 ma wyłonić losowanie.

Obra Kościan – Ostrovia 1909 1:1 (1:0), karne 3:4

1:0 Mateusz Józefiak (25’)

1:1 Daniel Kaczmarek (63’)

Kacper Dziuba- Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Mateusz Rachwalski, Damian Błaszczyk, Maciej Mikulski, Krystian Mokrzycki, Mateusz Ziemiański (78’ Krystian Szczepaniak), Daniel Kaczmarek, Mateusz Sobczak.