Czas na ligę!

Sparingi sparingami. Liga rządzi się swoimi prawami. W najbliższą sobotę rusza runda rewanżowa rozgrywek IV Ligi.

W pierwszej wiosennej kolejce Ostrovia 1909 zagra na wyjeździe z KS Opatówek. Będzie to niezwykle ważny pojedynek dla ekip, które znajdują się w dolnej połówce tabeli.

Biało-czerwoni jesienią w dziewiętnastu pojedynkach wywalczyli 23 punkty (bilans bramkowy 28:35) i zajmują 15 pozycję. Drużyna z Opatówka sklasyfikowana jest na siedemnastym miejscu z dorobkiem 18 punktów (bramki 20:31). Na inaugurację zmagań biało-czerwoni ulegli rywalom 0:1 po sporej kontrowersji sędziowskiej.

Trzon popularnej „Kosy” stanowią gracze, którzy w niedalekiej przeszłości reprezentowali barwy KKS-u Kalisz. W okresie zimowym z trzecioligowca do KS trafił kolejny zawodnik – Dominik Domagalski.

W ostrowskim zespole większych roszad kadrowych nie było. Nową twarzą jest Mateusz Sobczak. 31-letni ofensywny gracz przywdziewał biało-czerwone barwy już w sezonach 2010/11 i 2011/12. Teraz powraca do Ostrovii i ma być jej wzmocnieniem. Z drużyny odchodzą Jakub Jędrzejak (Victoria Ostrzeszów) i Patryk Powalisz (Astra Krotoszyn). Ostatecznie po udanych zimowych testach w klubach z wyższych lig w ostrowskiej drużynie pozostaną utalentowani Kacper Dziuba i Mariusz Poślednik.

Zmorą w okresie przygotowawczym była plaga kontuzji i urazów jaka dopadła piłkarzy Ostrovii 1909. Miejmy nadzieję, że los będzie łaskawszy dla podopiecznych trenera Marcina Kałuży na ligowych boiskach.

Sobotni mecz KS Opatówek – Ostrovia 1909 rozpocznie się o godzinie 14.00 na boisku w Opatówku.

Rozjemcami spotkania będą: Tomasz Nowicki (Szamotuły), Andrzej Pawlak (Września), Szymon Śmiglak (Wronki).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski