uniwersalne

Zaglebie – Ostrovia 0:1 (szczegóły)

uniwersalneW rozegranym w Jarocinie meczu sparingowym zespół Ostrovii 1909 pokonał Zagłębie Lubin Młoda Ekstraklasa  1:0 po bramce Krzysztofa Molki.

Zawodnik, który przymierzany jest do występów w ostrowskim zespole bramkę zdobył w 60. minucie. Mecz trwał 2×40 minut.

Środowy sparing był pożytecznym dla piłkarzy Ostrovii 1909. Oba zespoły szanowały się na boisku, gra toczyła się fair play.

W zespole rywala pojawili się młodzi gracze testowani z roczników 94-96 pod kątem występów w Młodej Ekstraklasie, w tym także ostrowianin Kamil Kucharski.

Trener Andrzej Dziuba na ich tle sprawdził kilku juniorów starszych, którzy zaprezentowali się z niezłej strony. Oprócz Molki dobrą sytuację miał między innymi Maciej Sipurzyński, którego uderzenie poszybowało tuż nad poprzeczką. W pierwszej części spotkania z dystansu uderzał Krzysztof Gościniak, ale brakowało mu precyzji.

Prawdopodobnie w lutym dojdzie do kolejnego spotkania obu drużyn w Jarocinie, wtedy już Zagłębie ma wystąpić w swoim optymalnym zestawieniu, z zawodnikami którzy ocierają się o ekstraklasę.

Kolejny sparing Ostrovia 1909 ma zaplanowany na 4. lutego w zespołem Gal-Gaz Galewice. W najbliższą niedzielę podopieczni Andrzeja Dziuby wystąpią w halowym turnieju w Ostrowie.

Ostrovia 1909 Ostrów – Zagłębie Lubin ME 1:0 (0:0)

Bramka: Krzysztof Molka (60′)

Skład Ostrovii:

I połowa: Mierzwicki – Marciniak, Świtała, Woźniak, Szymanowski, Molka, Oshikoya, Konieczny, Janoś, Gościniak, Kempiński.

II połowa: Tomczak – Jędrzejak, Świtała (55′ Woźniak), Szymanowski (55′ Molka), Konstanciak, Szczepański, Frąckowiak, Czupryn, Dąbrowski, Sipurzyński, Pacyna.