boisko

Derby dla Ostrovii 1909

boiskoW sobotnim meczu rozgrywek trampkarzy starszych zespół Ostrovii 1909 pokonał Kuks Zębców 4:1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

Mecz na początku wyrównany, ale trochę ze wskazaniem na KUKS Zębców, który całą pierwszą połowe grał z kontry i w 30. minucie po faulu Marcina Olka, jeden z zawodników gospodarzy uderzył na bramkę. N nasz bramkarz: Krystian Kłopocki sparował piłkę na poprzeczkę i niestety pierwszy do dobitki doskoczył napastnik Kuks-u i nieco przybici goście na przerwe schodzili przegrywając 0:1.

W drugiej części, w grze Ostrovii zaszła pozytywna zmiana i biało-czerwoni nie wychodzili z połowy gospodarzy. Podopieczni Przemysława Kurka stwarzali coraz lepsze okazje podbramkowe, przez co bramka wyrównawcza wisiala w powietrzu.

W 50 min. w polu karnym rywali sfaulowany został Jakub Jóźwiak, a rzut karny pewnie na bramkę zamienił Filip Szewczyk.  1 punkt nie zadowalał Ostrovii przez co przydusili gospodarzy jeszcze bardziej, czego efektem była kolejna bramka Jakuba Jóźwiaka, który w 60 min oddał strzał z woleja z ponad 30 metrów lobując bramkarza.

Kolejny gol był efektem stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Hausmanna w  65 min. futbolówkę celnie uderzył Jakub Karwik. Zrezygnowani gracze gospodarzy mieli swoją szansę bramkową w 70 minucie gdy ich zawodnik  z piłką znalazł się na 10 metrze pola karnego, ale szybko nadzieje o drugiej bramce rozwiał Krystian Kłopocki , broniąc uderzenie rywala.

Ostatnia bramka to efekt rajdu z piłką Filipa Szewczyka, który mijając czterech zawodników Kuks-u zagrał do Kuby Jóżwiaka. Skrzydłowy Ostrovii zauważył dobrze ustawionego kolegę i na 16 metrze piłkę dostał Jakub Gonera. Następnie mijając dwóch rywali znalazlł się w sytuacji stu procentowej, którą wykorzystał.

Ostrovia ogrywając Kuks utrzymuje pozycję wicelidera w tabeli, ze stratą 2 punktów do Marcinków Kępno.

KUKS Zębców – Ostrovia 1909 Ostrów 1:4

Bramki: Filip Szewczyk (rzut karny), Jakub Jóźwiak, Jakub Karwik, Jakub Gonera .

Skład: K.Kłopocki, K.Gołdyn, Ł.Hausmann, W.Wasielewski, M.Olek, B.Morgiel, M.Pabich, F.Szewczyk, J.Gonera, J.Jóźwiak, J.Karwik

Rezerwowi : D.Świtoń, N.Szcześniak, P.Morgiel, M.Boros, P.Goleszyński, M.Charsche.