boisko

Derby juniorów na remis

Pierwsza drużyna Juniorów Starszych Ostrovii 1909 zremisowała w derbowym meczu z Centrą Olimp 2:2. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty.

Mecz mógł rozpocząć się znakomicie dla Ostrovii. Już w 2 minucie bliski skierowania piłki do siatki był Patryk Woźniczak. Napastnik gospodarzy nie trafił jednak głową do pustej bramki. W kolejnych minutach przeważali biało-czerwoni, Centra ograniczała się do kontrataków. Jeszcze jedną świetną okazję do zdobycia bramki miał Patryk Woźniczak, ale z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza rywali. Niewykorzystane sytucje się zemściły ok. 40 minuty. Zza pola karnego uderzał napastnik Centry, Przemysław Glinkowski był nieco wysunięty i piłka wpadła mu za kołnierz. Patrząc na rozwój wydarzeń było to niespodziewane prowadzenie, które utrzymało się do przerwy.

W przerwie meczu były piłkarz Ostrovii, Maciej Hurny, w głupi sposób osłabił swoją drużynę. Zawodnik Centry dostał drugą żółtą kartkę za chamską wypowiedź skierowaną do sędziego.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny nie odstawiały nóg a piłka krążyła od jednego pola karnego do drugiego. Świetną okazję do podwyższenia wyniku mieli goście, ale jeden z zawodników przeniósł piłkę nad poprzeczką w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. Niedługo później Ostrovia cieszyła się z bramki wyrównującej. Adam Koczorowski, który pojawił się na boisku z ławki rezerwowych dograł piłkę do Henryka Sosińskiego. Były gracz Centry znakomicie obrócił się z futbolówką i umieścił ją w siatce. Radość nie trwała jednak długo. Już 3 minuty później Centra ponownie wyszła na prowadzenie. Sędzia podjął kontrowersyjną decyzję o przyznaniu gościom rzutu karnego. Kapitan Ostrovii, Jakub Jędrzejak został trafiony piłką w rękę. Wydawało się jednak, że wcześniej faulowany był Przemysław Glinkowski. Sędzia zadecydował inaczej, a Centra nie zmarnowała „jedenastki” i ponownie wyszła na prowadzenie. Niestety bramkarzowi Ostrovii odnowiła się kontuzja kostki i musiał zostać zmieniony przez Patryka Kaźmierczaka. Zespół gospodarzy natychmiast rzucił się do odrabiania strat i w samej końcówce udało się wyrównać. Długie podanie Kasjana Tumidajskiego wykorzystał Henryk Sosiński umieszczając piłkę w siatce głową. Parę minut później arbiter zakończył mecz.

Ostrovia 1909 – Centra Olimp 2:2

Bramki: Henryk Sosiński (2) – Mariusz Dolny (2)

Skład:
P. Glinkowski (85′ P. Kaźmierczak) – K. Tumidajski, J. Jędrzejak, B. Marciniak, Ł. Hęćka (55′ A. Koczorowski) – M. Janoś (46′ D. Krawczyk), M. Piaskowy, M. Majer (60′ A. Małecki), M. Sipurzyński (75′ M. Piec) – P. Woźniczak, H. Sosiński

W poniedziałek juniorzy Ostrovii mają dzień wolny od treningów, ale już we wtorek czeka ich ponowne starcie z Centrą. Tym razem w meczu towarzyskim zmierzą się z Juniorami Młodszymi występującymi w Lidze Wielkopolskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godz. 16:30 na boisko przy Gimnazjum nr4.