Derby na remis

Niedzielne spotkanie derbowe Ostrovii 1909 z Odolanovią Odolanów zakończyło się remisem 1:1.

Jak można było się spodziewać dopisali kibice obu ekip. Można było przez chwile poczuć stare „dobre czasy”.

Natomiast zawodnicy obu zespołów na boisku walczyli o cenne punkty. Pierwsza zaatakowała Odolanovia. W 12 minucie po małym kotle pod ostrowską bramką, trzeci strzał w kilkusekundowym odstępie czasu trafił do siatki. Autorem gola był Jakub Kłobusek.

Biało-czerwoni odpowiedzieli w 20 minucie. Szybką akcję miał okazję wykończyć Damian Błaszczyk. Piłka po jego strzale odbił się od słupka. Zdążył przejąc ją Mateusz Sobczak i uderzył celnie między obrońcami Odolanovii.

Tuż przed przerwą to goście mogli ponownie objąć prowadzenie. Ostrovia miała szczęście bo Jakub Bąk trafił w słupek.

Po zmianie stron toczyła się wyrównana walka głównie w środkowej fazie boiska. W końcówce w światło bramki rywali uderzał Mateusz Rachwalski, ale mocno posłana piłka zatrzymała się na głowie Daniela Bąką.

Z przebiegu gry rezultat 1:1 można uznać za sprawiedliwy.

Ostrovia 1909 – Odolanovia Odolanów 1:1 (1:1)

0:1 Jakub Kłobusek (12′)

1:1 Mateusz Sobczak (20′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Patryk Kaczmarek, Mateusz Rachwalski, Damian Izydorski (80′ Mateusz Ziemiański), Jordan Kaczmarek (50′ Michał Giecz), Maciej Mikulski (65′ Patryk Kaźmierczak), Marek Szymanowski, Damian Błaszczyk, Mateusz Sobczak (70′ Safian Skupiński).