Deszcz nie pokrzyżował planów

Wynikiem 0:0 zakończyła się wewnętrzna gra zawodników Ostrovii 1909 w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim.

Padający przez całą sobotę deszcz nie przeszkodził biało-czerwonym w przeprowadzeniu jednostki treningowej. Byłato pierwszy kontakt z piłką na naturalnym boisku od 7 marca. Trzeba przyznać, że murawa Stadionu Miejskiego prezentuje się rewelacyjnie.

Sztab szkoleniowy podzielił zawodników na dwie ekipy. W pierwszej występowali gracze z roczników 2003/2004, którzy za rywali mieli ekipę seniorów. W drugiej części meczu składy zostały już wymieszane. Ciekawych akcji z obu stron nie brakowało.

Na murawie Stadionu Miejskiego zobaczyliśmy kilka nowych, starych, doskonale znanych kibicom postaci: Dariusza Reyera i Tomasza Kempińskiego. Czy któryś z nich zasili biało-czerwone barwy czas pokaże. Pojawił się także Safian Skupiński, mający przygodę z Ostrovią w sezonie 2010/2011 za czasów trenera Andrzeja Dziuby.

Niebawem treningi z zespołem wznowić mają Marek Szymanowski i Damian Błaszczyk. W sobotniej gierce zabrakło Mateusza Ziemiańskiego (lekki uraz) i Damiana Izydorskiego (sprawy osobiste). Okres rehabilitacji przechodzi natomiast Maciej Kaniewski.

Dodajmy, że spotkanie w roli arbitra głównego sędziowała Michalina Diakow, sędzia międzynarodowy FIFA.