Długo oczekiwane zwycięstwo

7 bramek, 3 rzuty karne, zając przebiegający przez murawę w trakcie meczu. Działo się wiele w pojedynku TPS Winogrady Poznań – Ostrovia 1909. Najważniejsze jednak, że pierwsze punkty w sezonie wywalczyli biało-czerwoni.

Ostrowski zespół na wtorkowe spotkanie wyszedł niezwykle zmotywowany. Już po 20 minutach podopieczni Marcina Kałuży i Michała Giecza wygrywali 3:0. Wynik w 6 minucie uderzeniem głową po podaniu asystenta trenera otworzył Mateusz Ziemiański. Kolejne dwa trafienia ze stałych fragmentów dołożył Daniel Kaczmarek (rzut wolny i rzut karny). W 40 minucie pierwszy raz zmuszony do poważnej interwencji został Kacper Dziuba, pewnie chwytając piłkę. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska pojedynek sam na sam z golkiperem Winograd przegrał Maciej Mikulski.

Po zmianie stron gospodarze poczuli, że mogą jeszcze coś wyciągnąć z tego meczu zdobywając dwa gole. Przedzieliło je trafienie Szymona Jankowskiego tuż po wejściu na plac gry. Zrobiła się niepotrzebna nerwówka. Sytuacja opanowana została w 83 minucie po drugim celnym strzale Daniela Kaczmarka z rzutu karnego. W doliczonym czasie rzut karny przestrzelił zawodnik gospodarzy.

Ostrovia wygrała ostatecznie 5:2. W sobotę kolejne ważny pojedynek, na wyjeździe z Olimpią Koło.

TPS Winogrady Poznań – Ostrovia 1909 2:5 (0:3)

0:1 Mateusz Ziemiański (6’)

0:2 Daniel Kaczmarek (17’, rzut wolny)

0:3 Daniel Kaczmarek (20’ rzut karny)

1:3 Filip Silski (61’)

1:4 Szymon Jankowski (66’)

2:4 Ernest Maćkowiak (70’)

2:5 Daniel Kaczmarek (83’, rzut karny)

Kacper Dziuba – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Damian Błaszczyk, Mateusz Stawski (75’ Mateusz Rachwalski), Mariusz Poślednik (65’ Szymon Jankowski), Krystian Mokrzycki, Maciej Mikulski, Daniel Kaczmarek, Michał Giecz (88’ Maciej Kaniewski), Mateusz Ziemiański (75’ Sebastian Smolarek).