uniwersalnadoart

Dobra pierwsza połowa

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów w spotkaniu 11. kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej pokonali na Stadionie Miejskim zespół Czarnych Dobrzyca 4:0. Wszystkie bramki zdobyli w pierwszej części meczu.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 5. minucie Adrian Dąbrowski, który wykończył uderzeniem głową wrzutkę piłki w pole karne przez Marcina Pacynę. W 15. minucie na 2:0 podwyższył Konrad Rusek. 10 minut później futbolówkę w pole karne zagrał Rafał Sibiński. Jego dokładne podanie na trzecią bramkę zamienił Mateusz Sobczak. Tuż przed zejściem do szatni, w 44. minucie pięknym strzałem z 25 metrów popisał się Konrad Rusek, wpisując się ponownie na listę strzelców. Dobre okazje na zdobycie bramek miał Piotr Kasprzyk po uderzeniu głowach i strzale z rzutu wolnego. Po zmianie stron ostrowianie zagrali już zdecydowanie słabiej. Kilka groźnych strzałów mieli rywale, ale stojącego w bramce Ostrovii Mateusza Mierzwickiego nie pokonali. W ostrowskim zespole dwukrotnie dobre sytuacje miał Safian Skupiński, ale zabrakło w jego wypadku skutecznego wykończenia. –  Zamiast uderzać, bawił się piłką w polu karnym – mówi Andrzej Dziuba, trener Ostrovii. Jego podopieczni w końcu nie stracili bramki. W poprzednich pięciu meczach defensywa ostrowskiego zespołu pozwoliła rywalom na zdobycie 10 bramek. – W drugiej połowie przez gapiostwo naszych obrońców mogliśmy stracić bramkę. Dobrze, że w końcu przerwaliśmy tą złą passę – powiedział Dziuba. Ostrowianie nadal zajmują 2. miejsce w tabeli, mając 26 punktów. Z dorobkiem 29 „oczek” przewodzi drużyna Baryczy Janków Przygodzki. W niedzielę w derbach powiatu zespół Jacka Mamota pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce 5:0.

Ostrovia 1909 Ostrów – Czarni Dobrzyca 4:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Adrian Dąbrowski (5′),  2:0 Konrad Rusek (15′), 3:0 Mateusz Sobczak (25′), 4:0 Konrad Rusek (44′)

Ostrovia: Mierzwicki – Kasprzyk, Nowak, Jaworski, Adamek (46′ Przybylski), Rusek, Skupiński, Sobczak (65′ Czupryn), Sibiński (85′ Kolenda), Dąbrowski, Pacyna (65′ Wnuk).