Dobre wejście w mecz, ale ostatecznie przegrana

Niechlubna seria Ostrovii 1909 niestety trwa. Biało-czerwoni nie zanotowali kompletu punktów od 3 kolejek.

Niedzielny mecz na wyjeździe z rezerwami KKS Kalisz (kilka zawodników z pierwszej ekipy) rozpoczął się jednak wyśmienicie dla ostrowian. W 1 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Petera Suswama najprzytomniej w polu karnym zachował się Karol Krystek kierując piłkę do siatki.

Niespełna po kwadransie gry było już 1:1, kiedy najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył Bartosz Gęsior.

W dalszej fazie pierwszej połowy lekką przewagę posiadali gospodarze. Po strzale Wiktora Staszaka futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Bartosza Jankowskiego.

Tuż po przerwie w sytuacji sam na sam z golkiperem KKS-u znalazł się Piotr Skrzypczak, ale pomocnik Ostrovii nie wykorzystał tej akcji. Kilkadziesiąt sekund później po drugiej stronie boiska nieupilnowany w polu karnym Bartosz Gęsior ponownie głową po rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce biało-czerwonych. W 78 minucie po indywidualnej akcji było już 3:1 dla gospodarzy. Ostrovia do tego czasu i jeszcze w ostatnich fragmentach meczu miała swoje sytuacje na zdobycie bramek ale zabrakło skutecznego wykończenia.

W spotkaniu w Kaliszu za żółte kartki pauzowali Eryk Kuszaj i Mariusz Poślednik.

Boli trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa, ale piłkarze Ostrovii muszą zakasać rękawy i nowy miesiąc rozpocząć w lepszych nastrojach. Okazja już w najbliższą środę o godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim, kiedy rywalem będzie Rawia Rawicz.

Po 22 kolejce ostrowska drużyna utrzymuje oczywiście nadal pozycję lidera RedBox V Ligi, ale drugi w tabeli KKS Kalisz traci już tylko 9 punktów.

KKS Kalisz – Ostrovia 1909 3:1 (1:1)

Bramka dla Ostrovii: Karol Krystek (1’)

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Mateusz Rachwalski, Piotr Skrzypczak (60’ Tomasz Kowalski), Karol Krystek (78’ Nikodem Nowacki), Peter Suswam (66’ Mikołaj Lewandowski), Nikodem Modrzyński (63’ Adam Sobański), Mikołaj Marciniak, Maciej Kaniewski (70’ Łukasz Budziak, 90’ Kamil Malczyk)