Dobry początek, ale bez punktów

Zaczęli doskonale, ale ponownie seniorzy Ostrovii 1909 po końcowym gwizdku schodzili z boiska niepocieszeni.

W starciu z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec gospodarze w 5 minucie wyszli z kontrą którą po lewej stronie boiska na gola zamienił Piotr Skrzypczak.

Biało-czerwoni dzielnie bronili się przed atakami rywala, a ich najgroźniejszym zawodnikiem był Rafał Leśniewski. Snajper Nielby wykorzystał rzut karny za zagranie ręką w polu karnym w 40 minucie.

Szczęścia z kolei zabrakło najlepszemu strzelcowi Ostrovii z poprzedniego sezonu. W 35 i 45 minucie po uderzeniach Mikołaja Marciniaka futbolówka odbijała się od słupka bramki gości.

10 minut po wznowieniu gry z okolic 20 metra przymierzył Rafał Leśniewski i przyjezdni wygrywali 2:1. Dalsza faza drugiej połowy spotkania tocząca się przy opadach deszczu nie przyniosła zmiany wyniku.

Ostatnie 10 minut spotkania biało-czerwoni grali w osłabieniu bo czerwoną kartkę otrzymał Peter Suswam.

Ostrovia 1909 – Nielba Wągrowiec 1:2 (1:1)

Bramki:

1:0 Piotr Skrzypczak (5’)

1:1 Rafał Leśniewski (40’, rzut karny)

1:2 Rafał Leśniewski (55’)

Ostrovia:

Bartosz Jankowski – Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka (46’ Nikodem Modrzyński), Konrad Rusek, Mariusz Poślednik (46’ Damian Ścibiorek), Jakub Kramarczyk (80’ Nikodem Nowacki), Peter Suswam, Piotr Skrzypczak (77’ Michał Derwich), Mikołaj Marciniak (87’ Dawid Przybyszewski), Łukasz Budziak.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski