Dominacja nad Pogonią

aa_orliki_tomekNa boisku w Nowych Skalmierzycach kolejny swój mecz w lidze Orlika rozegrała nasza młoda drużyna. Przeciwnikiem Ostrovii 1909 była drużyna Pogoni II Nowe Skalmierzyce.

Mecz toczył się pod dyktando zawodników z Ostrow , którzy mieli mnóstwo sytuacji do zdobycia bramki jednak na stanowisku był bramkarz który wybronił lub został trafiony piłką. – Mimo obrony „Częstochowy” udało się nam zdobyć jedna bramkę przed przerwą, które autorem był Hubert Jurasik. Druga połowa to nadal dominacji naszej drużyny , gospodarze ograniczali się do obrony i kontry. Po kolejnych składnych akcjach dołożyliśmy jeszcze dwie bramki. Gospodarze stworzyli sobie jedną sytuację , którą wykorzystali. Tak więc kolejny mecz nasze maluchy zakończyły wygraną  3:1 – relacjonuje trener Tomasz Dolata.

Pogoń II Nowe Skalmierzyce – TP Ostrovia 1909  1:3 (bramki: Hubert Jurasik, Michał Derwich, Jakub Strzelecki)

Skład Ostrovii: Gustaw Wodniczak, Szymoniak Mieszko, Drzewiecki Marcin, Dolata Olivier, Woś Wiktor, Nikodem Siewiera, Julian Dudkowiak, Wojciech Maroszek, Derwich Michał, Mikołaj Brajer, Tymoteusz Otwiaska, Jakub Strzelecki, Hubert Kubzdyl, Mikołaj Zembrzuski, Hubert Jurasik.