Duża dawka szczęścia i zwycięstwo

W kolejnym meczu sparingowym przed sezonem piłkarze Ostrovii 1909 pokonali w Trzebnicy występującą w 4 lidze dolnośląskiej Polonię 2:1, prowadzoną przez trenera Marka Nowickiego.

Początek spotkania ułożył się po myśli biało-czerwonych. Dwukrotnie do siatki rywali trafił Mateusz Sobczak po asystach Damiana Błaszczyka i Michała Giecza. „Sopel” miał jeszcze okazję na kolejnego gola ale dwukrotnie zatrzymał go golkiper Polonii.

Gospodarze przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę. Po zmianie stron biało-czerwonym dopisywało ogromne szczęście i dobra postawa Bartosza Jankowskiego między słupkami. Gracze Polonii przejęli inicjatywę i zmarnowali kilka dogodnych sytuacji pod bramką Ostrovii. Po dłuższym czasie, bo dopiero w 75 minucie ostrowski zespół doprowadził do groźnej akcji. Dwie próby miał Kacper Piotrowicz ale obronną ręką wyszedł z nich bramkarz Polonii. W 88 minucie podobny pojedynek przegrał Safian Skupiński. W ostatniej minucie gospodarze mieli okazję na wyrównanie z rzutu karnego. Znów dopisało nam szczęście bo zawodnik Polonii trafił w słupek bramki strzeżonej przez rezerwowego golkipera Bartosza Jureczka.

Polonia Trzebnica – Ostrovia 1909 1:2 (1:2)

0:1 Mateusz Sobczak (17′)
0:2 Mateusz Sobczak (26′)