Efektowna inauguracja

Efektowne otwarcie rundy wiosennej w zimowej scenerii. Zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski na boisku w Jarocinie pokonał ekipę PKS Racot 6:0.

Biało-czerwoni od początku dominowali na sztucznej nawierzchni, ale dopiero pod koniec pierwszej połowy poważniej zagrażali bramce rywali. Wynik spotkania w 41 minucie otworzył Marek Szymanowski. Po zmianie stron rozwiązał się worek z golami.\

W ostrowskim zespole wartym odnotowania jest powrót na czwartoligowe boiska Jordana Kaczmarka po 1,5 rocznej przerwie. Młodszy z braci Kaczmarków w tym okresie borykał się z problemami zdrowotnymi. W końcówce meczu szansę debiutu otrzymał kolejny z utalentowanych wychowanków Ostrovii, Jakub Nasalski.

Ostrovia 1909 – PKS Racot 6:0 (1:0)

Bramki: Marek Szymanowski 2 (41′, 72′), Tomasz Kempiński 2 (68′ 83; rzut karny), Daniel Kaczmarek (70′) , Michał Giecz (78′),