Efektownie w Dobrej

Drugi triumf z rzędu w rozgrywkach ligowych zanotowali seniorzy Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali na wyjeździe drużynę Wicher Dobra 4:0.

Mecz toczył się pod dyktando ostrowskiego zespołu. Już w pierwszych minutach na bramkę rywali uderzali Tomasz Kempiński i Michał Giecz, ale dobrze interweniował bramkarz miejscowych. W 12 minucie mocno uderzył z okolic 30 metra Daniel Kaczmarek i piłka wylądowała w siatce.
W 29 minucie gracz Wichra trafił w słupek. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska gola zdobył Tomasz Kempiński po asyście Kaczmarka. Jeszcze przed przerwą straty próbowali zniwelować miejscowi ale w bramce pewnym punktem był Bartosz Jankowski.

W 57 minucie na 3:0 doskonałą wrzutkę Konrada Ruska precyzyjnym strzałem głową wykończył Tomasz Kempiński. Swoje „5 minut” w sobotnim meczu miała też młodzież. W 80 minucie podanie Mateusza Ziemiański ze środka pola na bramkę zamienił Maciej Kaniewski. Dla „Kani” to historyczna, pierwsza bramka w zespole seniorów Ostrovii 1909. W doliczonym czasie gry minimalnie głową przestrzelił Łukasz Wiącek.

Wicher Dobra – Ostrovia 1909 0:4 (0:2)
Bramki:
0:1 Daniel Kaczmarek (12′)
0:2 Tomasz Kempiński (30′)
0:3 Tomasz Kempiński (57′)
0:4 Maciej Kaniewski (80′)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski, Krystian Mokrzycki (84′ Damian Izydorski, Daniel Kaczmarek, Miłosz Nowicki (72′ Maciej Kaniewski), Michał Giecz (75′ Mateusz Ziemiański), Tomasz Kempiński (70′ Paweł Zadka)