Mecz pełen walki

To był mecz pełen walki i emocji. Ostrovia 1909 zremisowała 1:1 na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Gra toczyła się o wysoką stawkę – obie ekipy liczą się jeszcze w rywalizacji o wygranie rozgrywek IV ligi grupy południowej. W szeregach Pogoni najwięcej zagrożenia stwarzał Artur Stachowicz i Bartosz Jankowski miał w sobotę sporo pracy.

W 32 minucie Damian Izydorski dał dobrą wrzutkę w pole karne a Danielowi Kaczmarkowi brakło niewiele by umieścić piłkę w siatce po strzale głową.

Sędziowie pozwalali piłkarzom na twardą, ostrą grę. Zawodnicy obu drużyn zostawili na boisku dużo zdrowia i walczyli na maksa.

W 57 minucie nieszcześliwie piłkę do ostrowskiej bramki skierował Krystian Mokrzycki po rzucie rożnym Pogoni. Straty zostały odrobione w 70 minucie przy sędziowskich kontrowersjach. Do piłki po rzucie autowym dopadł Marek Szymanowski, który został przewrócony w polu karnym. Sędzia boczny uznał, że gracz Ostrovii znalazł się na pozycji spalonej, a arbiter główny wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Daniel Kaczmarek. Do samego końca każda z ekip walczyła o 3 punkty, ale ostatecznie musiały zadowolić się remisem.

Ostrovia 1909 – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (0:0)

Bramki:
0:1 Krystian Mokrzycki (57′ samobójcza)
1:1 Daniel Kaczmarek (70′)

Ostrovia:

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski (80’Michał Giecz), Daniel Kaczmarek, Krystian Mokrzycki (75′ Kamil Dudkowski)), Damian Izydorski, Maciej Mikulski (60′ Miłosz Nowicki), Tomasz Kempiński (65′ Paweł Zadka).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.