Fantastyczna pogoń za Victorią!

Wrócili z „dalekiej podróży” i odczarowali Stadion Miejski! Piłkarze Ostrovii 1909 po znakomitym finiszu pokonali Victorię Ostrzeszów 4:3!

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla ostrowian. W 5 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce rywali umieścił Łukasz Wiącek. Nagle coś stanęło w grze ostrowskiego zespołu. Kibice przecierali oczy, bo dawno nie widzieli tak kiepskiej postawy. 3 gole do przerwy dla Victorii zdobył Michał Mazurek. W  ostrowskiej szatni padło kilka mocnych i motywacyjnych słów.

Od 46 minuty oglądaliśmy odmienioną, atakującą Ostrovię. W 58 minucie kontaktową bramkę zdobył Daniel Kaczmarek, a w 61 minucie do stanu 3:3 doprowadził Tomasz Kempiński. Ostrowianie atakowali, ale musieli też uwazać na poczyniania rywali. Kilka razy obronną ręką z opresji między słupkami wychodził Jakub Błaszczyk. Remis nie zadawalał żadnej z ekip. W doliczonym czasie gry Damian Grondowy w polu karnym sfaulował Tomasza Kempińskiego. Z zimną krwią pewnie rzut karny na gola zamienił Daniel Kaczmarek.

Ostrovia triumfowała 4:3, a wierni kibice mogli być zadowoleni z tego, że po 45 minutach piłkarze nie spuścili głów w dół i pokazali klasę.

Ostrovia 1909 – Victoria Ostrzeszów 4:3 (1:3)
Bramki dla Ostrovii: Daniel Kaczmarek (58′, 90′) Łukasz Wiącek (5′), Tomasz Kempiński (61′)
Bramki dla Victorii: Michał Mazurek (9′, 32′, 39′)

Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek (86′ Patryk Powalisz) Michał Giecz, Jordan Kaczmarek (73′ Krystian Mokrzycki), Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński (90+1′ Maciej Mikulski).