Finał nie dla Ostrovii

Przy licznie zgromadzonej publiczności zespół Ostrovii 1909 pokazał się z dobrej dyspozycji w starciu z faworyzowanym KKS-em 1925 w pojedynku 1/2 Okręgowego Pucharu Polski.

Zawodnicy Ostrovii zapowiadali przed spotkaniem, że nie zabraknie walki. Tak też było. W efekcie ostrowianie do przerwy bezbramkowo remisowali z faworyzowanym rywalem.

Po zmianie stron do ataku ruszyli kaliszanie, czego efektem było trafienie do bramki w 51. minucie Ivana Vidala Gonzaleza. Po golu Hiszpana do ataku ruszyła Ostrovia. Podopieczni Marcina Kałuży stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, jednak nie byli w stanie pokonać bramkarza gości. KKS natomiast zdołał powiększyć przewagę. W 81. minucie bramkę strzelił Mateusz Żytko. Wtedy już było wiadomo, że Ostrovii będzie ciężko odrobić straty, przy dobrej grze gości. „Gwóźdź do trumny” kaliszanie wbili w 86. minucie, kiedy Vidal Gonzalez podobnie umieścił piłkę w siatce.

Na trybunach pojawiła się liczna grupa sympatyków obu zespołów.

W finale Okręgowego Pucharu Polski KKS 1925 Kalisz zagra z Jarotą Jarocin, który pokonał 3:1 w Gołuchowie LKS.

Ostrovia 1909 – KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:0)

0:1 Ivan Vidal Gonzalez (52)
0:2 Mateusz Żytko (81)
0:3 Ivan Vidal Gonzalez (86)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Mateusz Sobczak, Jordan Kaczmarek (58′ Kacper Krawczyk), Michał Giecz (80′ Maciej Kaniewski), Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek (85′ Nikodem Modrzyński), Mateusz Ziemiański