boisko

Forma strzelecka dopisuje

Pierwsza drużyna juniorów starszych, prowadzona przez Piotra Konstanciaka, zaliczyła ostatni egzamin przed ligowymi meczami. W sparingu rozgrywanym w Jankowie Przygodzkim, Ostrovia ograła Barycz 9:3.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie wykorzystali rzut karny. Kolejne minuty to już widoczna przewaga biało-czerwonych, którzy chwilę później zdobyli wyrównującą a także dającą prowadzenie bramkę. Obie zostały zapisane na konto Henryka Sosińskiego. Kolejne ataki sunęły na bramkę Baryczy. Trzeciego gola strzelił Michał Majer, czwartego dołożył Maciej Sipurzyński. Niestety w szeregach obronnych zapanowało duże rozluźnienie i rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami. Do przerwy wysoki wynik, 4:3.

Obraz drugiej części gry nie zmienił się znacząco w porównaniu z pierwszą. Ostrovia kontynuowała dobrą grę i zdobywała kolejne bramki. Dobrą zmianę dał Adam Kubera, który w krótkim odstępie czasu strzelił dwie bramki i miał także szansę na hat-tricka. Co nie udało się skrzydłowemu, który w rundzie jesiennej występował w drugiej drużynie juniorskiej, to udało się Michałowi Majerowi, który zaaplikował rywalom kolejne dwie bramki i skompletował hat-tricka. Mecz podsumował Jordan Kaczmarek, który trafił do siatki po raz dziewiąty. Piłkarze Baryczy nie byli w stanie odpowiedzieć choćby jednym golem.

LKS Barycz – Ostrovia 1909 3:9

Bramki: M. Majer (3), H. Sosiński (2), A. Kubera (2), M. Sipurzyński, J. Kaczmarek

Skład wyjściowy: P. Kaźmierczak – J. Kaczmarek, B. Marciniak, D. Krawczyk, J. Jędrzejak – M. Majer, M. Piaskowy, A. Koczorowski, J. Frąckowiak, M. Sipurzyński – H. Sosiński

Rezerwowi: A. Kubera, D. Gorzelańczyk

W najbliższą sobotę wznowione zostaną rozgrywki ligowe juniorów starszych. Ostrovia I podejmie Victorię Ostrzeszów, a Ostrovia II Calisię Kalisz. Oba mecze odbędą się na boisku za parowozownią.