Gorzka gorycz porażki

Bolesna porażka seniorów Ostrovii 1909 w trzeciej kolejce RedBox V Ligi.

Pierwsza połowa meczu z Wartą Śrem napawała optymizmem. Biało-czerwoni stworzyli sobie kilka okazji ale brakło skutecznego wykończenia. Najbardziej pod bramką rywali zakotłowało się w 25 minucie. Żadne z kilku uderzeń w odstępie ułamek sekund nie znalazło drogi do siatki.

Groźnie było jeszcze w 47 minucie kiedy dogrywał Piotr Skrzypczak a po strzale Łukasza Budziaka interweniował golkiper gości. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejęła drużyna ze Śremu. Między słupkami cuda wyczyniał Bartosz Jankowski odbijając trudne uderzenia rywali. W 57 minucie „Jankes” wybronił rzut karny wykonywany przez Dawida Forszpaniaka.

Niestety w 70 minucie strzał życia z okolic 35 metra wyszedł Krzysztofowi Chwaliszewskiemu i Warta objęła prowadzenie 1:0. W 86 minucie okazję na wyrównanie miał Karol Krystek ale uderzył obok słupka.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Warta Śrem 0:1 (0:0)

0:1 Krzysztof Chwaliszewski (70’)

Ostrovia:Bartosz Jankowski – Eryk Kuszaj, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Konrad Rusek (80’ Mateusz Rachwalski), Patryk Perz (60’ Mariusz Poślednik), Peter Suswam (70’ Jakub Kramarczyk), Karol Krystek, Piotr Skrzypczak (63’ Mikołaj Lewandowski), Mikołaj Marciniak, Łukasz Budziak (78’ Maciej Kaniewski).