boisko

Gramy dalej w OPP

boiskoW ostatnim kwadransie rozstrzygnęły się losy meczu w ramach V rundy Okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Trębaczów, a Ostrovią 1909 Ostrów.

Biało-czerwoni byli stawiani w roli zdecydowanego faworyta, ale jak każdemu wiadomo puchary rządzą się swoimi prawami. Niejednokrotnie już zespoły niżej notowane sprawiały duże niespodzianki. Właśnie z takim zamiarem na zaśnieżone boisko w Trębaczowie wyszli gracze Pogoni.

Już w 5 minucie futbolówka poszybowała nad ostrowską bramką po strzale z kilkunastu metrów. Po kwadransie gry gospodarze prowadzili 1:0 po tym jak szybką akcję celnym strzałem wykończył Robert Ignasiak.

Od tego momentu piłkarze Ostrovii 1909 ruszyli do zdecydowanych ataków i praktycznie do przerwy nie schodzili z połowy przeciwnika. Ostrowski zespół wykonywał 11 rzutów rożnych, a szczęścia brakowało Krzysztofowi Gościniakowi. W 25 i 38 minucie ten zawodnik trafiał w poprzeczkę. Najpierw w polu karnym, a za drugim razem z około 20 metra.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Ostrovia 1909 przeważała i brakowało tylko udokumentowania tego bramkami. W 50 minucie w poprzeczkę po strzale głową trafił Marek Szymanowski.

W 60 minucie czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią głównym ujrzał Marcin Wojciechowski. Mimo braku jednego zawodnika biało-czerwoni nadal atakowali. W 75 minucie w końcu dopieli swego. Tomasz Kempiński trafił do siatki po podaniu Patryka Cierniewskiego. Już około 120 sekund później było 2:1 dla naszej drużyny – zza pola karnego celnie przymierzył Maciej Stawiński. Tuż przed końcem spotkania rywali dobił Kempiński.

Ostrovia 1909 zwyciężyła więc 3:1 i awansowała do fazy półfinałowej OPP. Dodajmy, że w Trębaczowie nie zagrali Damian Michalski (pauza za kartki), Damian Izydorski (kontuzja) oraz Damian Błaszczyk i Błażej Ciesielski. W przypadku tych dwóch ostatnich załatwiane są formalności transferowe.

Pogoń  Trębaczów – Ostrovia 1909 Ostrów 1:3 (1:0)

1:0 Robert Ignasiak (15′)
1:1 Tomasz Kempiński (75′)
1:2 Maciej Stawiński (77′)
1:3 Tomasz Kempiński (89′)

Ostrovia 1909:
Sadowski – Reyer, Czech, Szczepański (60′ Stawiński), Krawczyk, Wojciechowski, Molka (80′ Świtała), Cierniewski (Kaczmarek), Szymanowski, Gościniak, Kempiński.