1_art

Hattrick Dąbrowskiego

1_art

Od zwycięstwa sezon 2010/2011 w Kaliskiej Klasie Okręgowej rozpoczął zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Bohaterem inauguracyjnego meczu był nowy nabytek ostrowskiej drużyny, Adrian Dąbrowski.

20-latek, który trafił do Ostrovii z Baryczy Janków Przygodzki zapisał na swoim koncie 3 trafienia. W wyjazdowym pojedynku rywalem podopiecznych Andrzeja Dziuby był beniaminek „Okręgówki”, CKS Zbiersk. Dąbrowski dał prowadzenie Ostrovii już w 14 minucie, kiedy. najprzytomniej zachował się w polu karnym gospodarzy. Jeśli chodzi o miejscowych, to najwięcej zagrożenia stwarzał Adam Kosmala. W 24 minucie tego gracza w sytuacji sam na sam napastnika CKS zatrzymał stojący między słupkami Mariusz Adamek. W 50 minucie w poprzeczkę po uderzeniu z 20 metra trafił Konrad Rusek, pomocnik ostrowian. Dąbrowski po raz drugi na listę strzelców wpisał się w 67 minucie. Sędzia liniowy co prawda zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Ostrovii, jednak po konsultacji z sędzią głównym przyznał się do błędu – przed Dąbrowskim w momencie zagrania piłki znajdował się jeden z obrońców CKS-u. Ostrowianie chcieli pójść za ciosem ale ich zapędy zatrzymali miejscowi. W 74 minucie Łukasz Korczyński trafił w słupek , ale celną dobitką jego strzału popisał się Adam Kosmala. Odżyły nadzieje na korzystny rezultat wśród fanów zbierskiej drużyny. Jednak decydujący głos należał do gości. W 79 minucie najmłodszy w szeregach Ostrovii, Ireneusz Czupryn dograł piłkę w pole karne Dąbrowskiemu. Popularnemu „Dąbkowi” pozostało tylko skutecznie wykończyć akcję co też uczynił. Dzięki temu ostrowski zespół wygrał w Zbiersku 3:1. – Cieszymy się, że Adrian był dzisiaj tak dobrze dysponowany – powiedział Andrzej Dziuba, grający trener Ostrovii. – Mamy takie zadanie od władz klubu aby wygrywać jak najefektowniej. Szkoda straconej bramki z niegroźnej sytuacji. W końcówce mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek. Należy docenić drużynę ze Zbierska. Na tym terenie nie jeden zespół straci punkty – powiedział trener ostrowskiej jedenastki.

Dodać należy, że tego pojedynku nie mogli obejrzeć fani Ostrovii 1909. Decyzją Wydziału Dyscypliny Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożna na wniosek zarządu CKS Zbiersk został on rozegrany bez udziału kibiców przyjezdnych.

CKS Zbiersk – Ostrovia 1909 Ostrów 1:3 (0:1)

Bramki: Adam Kosmala (73′) – Adrian Dąbrowski (14′, 67′ 79′)

CKS: Mat.Jaworski – Krzyżanowski, Paradowski (84′ Pietrzak), Chojnacki, Konieczny, Gałązka (73′ Korczyński), Torzecki, Kanclerowicz (86′ Drzewiecki), Kosmala.

Ostrovia: Ma.Adamek – Kasprzyk, Besarabiw, Nowak, Mi.Jaworski (80′ Mi. Adamek), Rusek, Dziuba (87′ Czekalski), Czupryn, Kaczmarek (65′ Skupiński), Pacyna (55′ Pacyna), Dąbrowski.