Historia jakiej nie znacie!

Wielka gratka dla osób, które interesują się bogatą historią Ostrovii 1909, kolekcjonują pamiątki związane z jednym z najstarszych klubów w Polsce!

Przypadająca w tym roku 110 rocznica powstania Ostrovii 1909 zainspirowała nas do przybliżenia kibicom niezwykle bohatej historii klubu.

Przy okazji najbliższego spotkania Ostrovii 1909 na Stadionie Miejskim swoją kolekcję pamiątek związanych z piłkarską Ostrovią przedstawi pan Marek Grześczyk. Miał on już okazję zaprezentować swoje suweniry sportowe związane niemal z każdą dyscypliną sportu w Ostrowie Wielkopolskim podczas ubiegłorocznego spotkania Ostrowskiego Klubu Kolecjonera.

25 maja na w holu trybuny głównej Stadionu Miejskiego sympatykom futbolu przedstawi plakaty, zdjęcia, różnego rodzaju publikacje, medale, odznaki związane z piłkarską Ostrovią. Wyjaśniamy, że kolekcja pana Marka jest niezwykle bogata, stąd też skupiamy się tylko na sekcji piłkarskiej.

Na rynku wydawniczym pojawiło się kilka publikacji dotyczących historii Ostrovii. Pan Marek Grześczyk dysponuje jeszcze obszerniejszymi informacjami, które zdobyć było niezwykle trudno. Nie lada gratką będą własnoręcznie przez pana Marka pisane w ostatnich tygodniach kroniki Ostrovii. Pierwsza została już ukończona i dotyczy okresu 1909-1928, druga z kronik opisującą wydarzenia w latach 1929-1935 jest w trakcie tworzenia. Wiele informacji, wyników nie było dotąd wcześniej nigdzie publikowane.

Będzie okazja, aby zarówno starsi i ci młodsi kibice zaznajomili się z bogatą historią biało-czerwonej Ostrovii. Także kibice młodszego pokolenia w swoich zbiorach mają ciekawe suweniry związane z Ostrovią. Niezwykle popularnie wśród kibiców są klubowe odznaki.

Takim spotkaniem chcemy zintegrować kolekcjonerów piłkarskiej Ostrovii i nie tylko. W ostatnią sobotę maja będzie okazja do nawiązania kontaktów, powspominania w gronie fanów różnego pokolenia.

Naszym cichym założeniem jest cykliczne organizowanie podobnych eventów, 1-2 razy w roku przy okazji piłkarskich pojedynków. Zapraszamy również inne zainteresowane osoby do kontaktu z nami. Każdy jeśli będzie miał ochotę otrzyma możliwość prezentacji swoich zbiorów (kontakt mailowy: dawid.bilski@ostrovia1909.pl ).

Spotkanie odbędzie się przy okazji pojedynku Ostrovii 1909 z Victorią Września, który zaplanowany jest na 25 maja o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim. Bogate zbiory pana Marka Grześczyka będzie można podziwiać już od godziny 14 w hollu na trybunie głównej. Serdecznie zapraszamy!