Z Wiarą po zwycięstwo!

Już w sobotę, 5 sierpnia wyczekiwana inauguracja rozgrywek Artbud IV Ligi sezonu 2023/24.

W pierwszej kolejce Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski podejmie innego z beniaminków, zespół Wiara Lecha Poznań.

Będzie to pierwsze w historii starcie obu klubów. Wiara Lecha została założona przez kibiców „Kolejorza” w 2011 roku i od samego początku jego barwy na boisku reprezentują fani. By stać się piłkarzem Lecha trzeba zaliczyć określoną ilość spotkań domowych i wyjazdowych ekstraklasowego klubu ze stolicy Wielkopolski. Wiarę Lecha swoim doświadczeniem wspomagają dodatkowo gracze z boisk zawodowych, którzy z Lechem sięgali po tytuły Mistrza Polski.

Białorusin Siergiej Krivets (Bate Borysów, Lech Poznań, FC Metz) , Hubert Wołąkiewicz (Amica Wronki, Lechia Gdańsk Cracovia Kraków, Lech Poznań, Widzew Łódź), Jakub Wilk (Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Zalgiris Wilno) – między innymi ci zawodnicy zagraja w sobotę na Stadionie Miejskim przeciwko Ostrovii 1909 na inaugurację Artbud IV Ligi.

Ostrovia do rozgrywek czwartoligowych rozgrywek wraca po dwóch sezonach. W przerwie letniej drużynę opuścili Tomasz Kowalski i Karol Krystek, nie zobaczymy też Mikołaja Lewandowskiego. Do biało-czerwonych dołączyli Damian Ścibiorek i Dawid Przybyszewski mający już doświadczenie gry w III i IV Lidze, a także młodzieżowcy Alan Matuuszak i Filip Kwiecień.

Sobotni mecz Ostrovii 1909 z Wiarą Lecha Poznań rozpocznie się o godzinie 17.00.

Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem futbolu. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia na Stadion Miejski – sprzedaż biletów rozpocznie się o godzinie 16.00 w kasach zlokalizowanych w trybunie głównej.


Cały Klub Ostrovia 1909 liczy na Waszą obecność na trybunach i wsparcie ⚪️🔴

Ceny biletów:
Bilet normalny – 10 złotych
Bilet ulgowy – 5 złotych (kobiety, renciści, emeryci po okazaniu legitymacji)
Młodzież do 10. roku życia wstęp wolny!

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkpolski.