Informacja o meczu z PKS Racot

Zarząd Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 informuje o terminie i miejscu rozegrania spotkania 18 kolejki IV ligi grupy południowej z drużyną PKS Racot.

Początek rundy wiosennej wyznaczony został na termin 17-18 marca. Wspomniane spotkanie wyjątkowo odbędzie się 17 marca o godzinie 18.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie. W tych dniach bowiem Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim jest wynajęty dla żużlowej reprezentacji Szwecji, która w naszym mieście ma zaplanowane treningi. Ponadto murawa boiska po zimie jest aktualnie w stanie zagrażającym zdrowiu zawodników. W najbliższych dniach prognozowany jest powrót zimy i zachodzi obawa o kolejne pogorszenie płyty na Stadionie Miejskim, a rozegranie meczu w tych warunkach spowoduje, że płyta będzie w gorszym stanie na dalszą część sezonu. Dlatego też klub Ostrovia 1909 wspólnie z PKS Racot przy zgodzie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o rozegraniu spotkania w Jarocinie. Z wyjątkiem rozgrywek ligowych obydwa kluby czeka udział w rozgrywkach Pucharu Polski, co sprawia, że brak jest zgodnego terminu dla Klubów, w który dostępny będzie również Stadion Miejski.

Do rozegrania spotkania Ostrovii 1909 z PKS Racot pod uwagę były brane tylko boiska ze sztuczną nawierzchnią.  Zmodernizowane kilka miesięcy temu boisko w Jarocinie ze sztuczną nawierzchnią posiada certyfikat  FIFA QUALITY PRO.

Kibiców Ostrovii 1909 przepraszamy za niedogodności związane z inauguracyjnym meczem rundy wiosennej. Jednocześnie informujemy, że fani którzy zdecydują się wybrać do Jarocina obejrzą spotkanie za darmo. Mecz rozpocznie się w sobotę, 17 marca o godzinie 18.00 (przy sztucznym oświetleniu) na boisku przy ulicy Sportowej 6.