IV Liga bez Pogoni Lwówek

Wszystko na to wskazuje, że do rundy wiosennej IV Ligi nie przystąpi zespół LPT Pogoń Lwówek, co oznacza dla tego klubu degradację o dwie klasy rozgrywkowe niżej.

Informację o wycofaniu w sobotni wieczór podał fanpage beniaminka:
„Z przykrością informujemy, że Zarząd Klubu LTP Pogoń Lwówek podjął decyzje o zawieszeniu działalności.
Co za tym idzie – w rundzie wiosennej rozgrywek IV Ligii nie będziemy mogli już obserwować zmagań drużyny seniorskiej. „

To oznacza, że klub z Lwówka w końcowej klasyfikacji IV Ligi sezonu 2019/2020 zajmie ostatnie miejsce w tabeli. „Armia zaciężna” Pogoni po awansie do IV Ligi jesienią wywalczyła 17 punktów co pozwalało jej zajmować czternastą pozycję.

Mecze z rundy jesiennej zostaną zaliczone, bowiem regulamin rozgrywek mówi: ” W przypadku rozegrania 50% lub więcej spotkań zalicza się do punktacji wyniki uzyskane na boisku, natomiast w pozostałych nierozegranych meczach przyznaje się walkowery dla przeciwników, a drużyny wycofane zostaną sklasyfikowane na ostatnich miejscach w tabeli końcowej”.

Przypomnijmy, że jesienią biało-czerwoni przegrali na wyjeździe z Pogonią Lwówek 0:2. W rundzie rewanżowej terminem spotkania był weekend 28/29 marca. Ostrovia będzie więc miała wolne i otrzyma 3 punkty walkowerem.

Czekamy jescze na oficjalne potwierdzenie informacji przez Wielkopolski Zwiącek Piłki Nożnej.