Jako pierwsze pokonały lidera!

Niespodzianka w niedzielne popołudnie na boisku w Jankowie Przygodzkim. Piłkarki Ostrovii 1909 pokonały lidera II ligi grupy zachodniej zespół Skry Częstochowa 3:2!

Do przerwy biało-czerwone wygrywały 2:0 po ładnych bramkach Marysi Gościniak i Małgorzaty Knuły. Rywalki zmarnowały na nasze szczęście kilka dogodnych sytuacji.

Po zmianie stron za odrabianie strat wzięła się drużyna z Częstochowy. Było już 2:2, ale 10 minut przed końcem pojedynku gola na wagę trzech punktów zdobyła Małgorzata Knuła.

Ostrovia potwierdziła rewelacyjną formę na wiosnę, a Skra tym samym doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Spotkanie kosztowało podopieczne trenera Łukasza Pawlaka sporo zdrowia, nie można było im odmówić zaangażowania przez pełne 90 minut.

Ostrovia 1909 – Skra Częstochowa 3:2 (2:0)