Kolejne zwycięstwo

W ostatnią sobotę lutego zespół Ostrovii 1909 rozegrał mecz kontrolny na boisku w Kluczborku z drużyną Agroplon Głuszyna (lider IV ligi grupy opolskiej).

Biało-czerwoni rozpoczęli to spotkanie od ładnej akcji. Z dystansu w poprzeczkę trafił Daniel Kaczmarek, dobitka Marka Szymanowskiego odbiła się od słupka a w polu karnym futbolówkę do siatki skierował Tomasz Kempiński.

Okazje na zdobycie bramki mieli też gospodarze sobotniego sparingu, ale dobrze między słupkami spisywał się Bartosz Jankowski a w jednym przypadku piłka trafiła w poprzeczkę ostrowskiej bramki.

Po zmianie stron w światło bramki uderzali Marek Szymanowski i Damian Błaszczyk, ale golkiper Agroplonu sparował strzały na rzuty rożne. W 70 minucie w poprzeczkę trafił natomiast Kamil Krawczyk po dograniu Mateusza Ziemiańskiego.

Po drugiej stronie boiska raz do poważnej interwencji zmuszony został Jakub Błaszczyk broniąc uderzenie głową zawodnika klubu z Głuszyny.

Sparing zakończył się ostatecznie wygraną Ostrovii 1:0.

Agroplon Głuszyna – Ostrovia 1909 0:1 (0:1)

Bramka
1:0 Tomasz Kempiński (8′)

Ostrovia:

I połowa: Bartosz Jankowski – Szymon Kasprzak, Łukasz Wiącek, Kamil Dutkowski,Damian Błaszczyk, Kacper Krawczyk, Mikołaj Lewandowski, Maciej Mikulski, Marek Szymanowski, Daniel Kaczmarek, Tomasz Kempiński.

II połowa: Jakub Błaszczyk – Konrad Rusek, Łukasz Wiącek, Kamil Dutkowski, Kamil Krawczyk, Damian Błaszczyk (60′ Damian Spaleniak), Daniel Kaczmarek, Krystian Mokrzycki, Marek Szymanowski, Tomasz Kempinski (60′ Mateusz Ziemiański), Patryk Powalisz.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski