Kontrowersyjna porażka

Po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej Ostrovia 1909 uległa na inaugurację nowego sezonu drużynie KS Opatówek 0:1.

Ostrowska drużyna przystąpiła do sobotniego meczu bez Marka Szymanowskiego (sprawy osobiste). Biało-czerwoni liczyli się z tym, że czeka ich trudna przeprawa bowiem beniaminek z Opatówek wzmocnił się kilkoma doświadczonymi graczami KKS Kalisz.

W 15 minucie w boczną siatkę po podarniu Tomasza Kempińskiego trafił Damian Błaszczyk. To było spotkanie twardej walki dwóch mocnych ekip. W 82 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Mikulski, ale jego strzał nogami obronił Jacek Kuświk, golkiper beniaminka IV ligi.

W 86 minucie z okolic 30 metra uderzał jeden z zawodników KS-u. Zdaniem arbitra bocznego, który był ustawiony daleko od całego zdarzenia Bartosz Jankowski tak interweniował, że futbolówka całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Biało-czerwoni i kibice długo po meczu niedowierzali, że arbiter mógł podjąć taką decyzję.

Ostrovia 1909 – KS Opatówek 0:1 (0:0)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Jakub Jędrzejak, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Jordan Kaczmarek (82′ Michał Giecz), Krystian Mokrzycki (55′ Kacper Krawczyk), Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański (75′ Mariusz Poślednik), Tomasz Kempiński (46′ Maciej Mikulski).