Latusek katem Ostrovii

Mimo niezłej postawy piłkarze Ostrovii 1909 wracają z Kępna bez punktów. Katem biało-czerwonych okazał Filip Latusek.

Zawodnik Polonii w 4 i 25 minucie trafił do siatki po stałych fragmentach gry. W pierwszej sytuacji dobił piłkę odbitą przez Bartosza Jankowskiego po rzucie wolnym, a w drugim przypadku skutecznie wykonał rzut karny.

Szybko stracone gole nie załamały ostrowian, którzy w dalszej fazie spotkania posiadali przewagę na boisku. W 43 minucie kontaktową bramkę głową po podaniu Damiana Błaszczyka strzelił Tomasz Kempiński.

Kempes po zmianie stron miał kolejne 4 okazje, w dwóch przypadkach jego uderzenia bronił Damian Grondowy, golkiper Polonii. W 70 minucie to gospodarze, a dokładniej Filip Latusek trafili po raz trzeci. W ostrowskim zespole w ostatnim kwadransie gry w polu karnym skutecznego wykończenia zabrakło Jakubowi Jędrzejakowi czy Jordanowi Kaczmarkowi. Polonia pokonała Ostrovię 3:1.

Spotkania z powodu razów nie dokończyli dwaj obrońcy: Łukasz Wiącek (63 minuta) i Grzegorz Wachowiak (75 minuta). Miejmy nadzieję, że obaj szybko będą do dyspozycji trenera. W Kępnie zabrakło natomiast kontuzjowanego Marka Szymanowskiego.

Kolejne spotkanie z Krobianką Krobia ostatecznie odbędzie się w niedzielę, 19 sierpnia o godzinie 11.00 na boisku w Krobi.

Polonia Kępno – Ostrovia 1909 3:1 (2:1)
1:0 Filip Latusek (4′)
2:0 Filip Latusek (25′)
2:1 Tomasz Kempiński (43′)
3:1 Filip Latusek (70′)