boisko

Lech wspieraTurniej im. Jerzego Kryjoma

boiskoDosłownie dwa tygodnie pozostały do rozegrania Turnieju im. Jerzego Kryjoma, w których weźmie udział młodzież z rocznika 2004, a na pokazowy mecz do Ostrowa Wielkopolskiego przyjadą oldboje Lecha Poznań. W ostatnich dniach organizatorzy ponownie gościli w stolicy Wielkopolski.

Delegacja w składzie Ryszard Tyrpa, Andrzej Dziuba i Andrzej  Kryjom zawitała do biura  Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, zapraszając jej przedstawicieli na turniej do Ostrowa. – Następnie udaliśmy się na spotkanie z prezesem Lecha Poznań Karolem Klimczakiem. Spotkanie to było bardzo owocne, na którym to pan prezes zgodził się na wsparcie naszego turnieju – relacjonuje Andrzej Kryjom.

Podczas turnieju będzie można nabyć pamiątki oraz karty kibica, które to będą sprzedawać przedstawiciele poznańskiego klubu. Organizatorzy szykują jeszcze jedną niespodziankę, którą to zdradzą krótko przed turniejem.

Imprezę współorganizuje również Towarzystwo Piłkarskie Ostrovia 1909. W imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy na niezwykle ciekawie zapowiadającą się imprezę!

kryjomlech

Przez wiele lat osoba Jerzego Kryjoma była doskonale znana w świecie lokalnego sportu i na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci. Jerzy Kryjom był przede wszystkim znany z działalności w Ludowych Zespołach Sportowych na terenie województwa. Za jego sprawą organizowanych było wiele wydarzeń sportowych. Nie sposób wymienić wszystkie, ale były to między innymi:  Mistrzostwa Drużyn Niezrzeszonych i Zrzeszonych Powiatu Ostrowskiego w piłce nożnej i siatkówce, Mały Memoriał Teodora Anioły, a także Ligi Powiatowej w Piłce Nożnej i Siatkówce. Jerzy Kryjom był także we władzach Terenowego Klubu Olimpijczyka im. Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Minął już rok od jego odejścia po chorobie i grupa osób, wśród których znajduje się między innymi syn Andrzej Kryjom oraz działacze i trenerzy Ostrovii 1909 postanowiła, aby upamiętnić tego człowieka. Stąd pomysł na zorganizowanie zmagań piłkarskich. Głównym punktem imprezy będzie turniej dla piłkarzy z rocznika 2004. Do rywalizacji przystąpią topowe zespoły w naszym kraju:  W gronie uczestników będą takie zespoły, jak Lech Poznań, Polonia Warszawa, Widzew Łódź, czy Zagłębie Lubin. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziała również Ostrovia 1909.

Na sztucznej murawie przy Gimnazjum nr 4 w Ostrowie przypomni się również starsze pokolenie. W grze zobaczymy zespół oldbojów Lecha Poznań. W składzie tej drużyny pojawią się dawne gwiazdy poznańskiej drużyny. Rywalem Kolejorza będzie drużyna Przyjaciół Jerzego Kryjoma.