Lider vs wicelider – Ostrovia vs Olimpia Koło

W sobotę, 10 listopada w meczu 17 kolejki IV ligi rywalem Ostrovii 1909 będzie drużyna Olimpii Koło. Na murawie Stadionu Miejskiego spotkają się dwie najmłodsze ekipy.

Jeśli spojrzymy na tabelę klasyfikacji Pro Junior System, gdzie PZPN na koniec sezonu nagrodzi finansowo kluby za stawianie na zawodników do 19. roku życia to są to dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny ze sporą przewagą na pozostałymi. Przewodzi Ostrovia przed Olimpią. Ostrowski klub skorzystał dotąd usług z dziesięciu takich graczy, a klub z Koła z dziewięciu swoich wychowanków w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019.

 

Zdecydowanie gorzej oba kluby wyglądają w tabeli IV ligi za wyniki osiągane na murawie. Tutaj ostatnie miejsce zajmuje Olimpia z dorobkiem zaledwie 5 punktów (1-2-13) przy bilansie bramkowym 15:40. W meczach wyjazdowych podopieczni trenera Tomasza Mikusika mają bilans 0-1-9.

Ostatnie tygodnie nie są udane dla ekipy Ostrovii, którą wciąż prześladują problemy zdrowotne. Zastępująca doświadczonych piłkarzy młodzież zostawia sporo zdrowia i serca na boisku, ale nie zawsze przekłada się to na wyniki. Biało-czerwoni przegrali ostatnie trzy pojedynki. Zdobyte wcześniej 17 punktów pozwala zajmować 16 miejsce tuż nad strefą spadkową. Teraz piłkarze Ostrovii mają za cel odbić się od niemal przysłowiowego dna.

Sobotnie spotkanie Ostrovii 1909 z Olinpią Koło rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim.

Informacje organizacyjne
Bilety do nabycia w kasie od godziny 13.00 przy wejściu na trybunę główną Stadionu Miejskiego. Kibic, który opuści trybunę w trakcie meczu/przerwie będzie mógł powrócić na obiekt po okazaniu zakupionego wcześniej ważnego biletu.

Na terenie trybuny głównej dostępny będzie punkt gastronomicznymi z napojami, kiełbaskami z grilla. Zapraszamy do korzystania.

Ceny biletów:
Bilet normalny – 10 złotych
Bilet ulgowy – 5 złotych (dzieci, młodzież do 18. roku życia, kobiety, renciści, emeryci po okazaniu legitymacji)
Ostrowska Karta Rodziny 3+ (wszyscy członkowie rodziny, zakup i wejście po okazaniu karty) – 3 złote
Ostrowska Karta Seniora – 3 złote(zakup i wejście po okazaniu karty)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski