LKS Centra – Ostrovia 1909 3:2

aaaa_nowe_ovia5 bramek padło w sobotnich derbach Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety o jedno trafienie więcej zanotowali piłkarze LKS Centra.

Wynik meczu w 5 minucie otworzył Szymon Strączkowski, wykorzystując rzut karny po faulu Rafała Peksy na Dawidzie Kuczyńskim. W 19 minucie wyrównał Daniel Kaczmarek po zespołowej akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska.

Biało-czerwoni posiadali przewagę na boisku i mogli pokusić się o kolejne gole. Było jednak inaczej. W 27 minucie Tobiasz Kupczyk zaskoczył bramkarza Ostrovii 1909 strzałem z rzutu wolnego i Centra objęła prowadzenie 2:1.

Emocji nie brakowało po przerwie. Na początku drugiej połowy niecelnie mierzyli Michał Giecz (głową nad bramką) i Kamil Kucharski (tuż obok słupka). W 56 minucie na 3:1 podwyższył Szymon Strączkowski, po tym jak piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Trzy minut później kontaktowego gola z rzutu wolnego zdobył Marek Szymanowski. Biało-czerwoni ruszyli do zmasowanych ataków na rywali. Dwukrotnie głową na bramką uderzał Tomasz Kempiński, a strzał Marka Szymanowskiego obronił bramkarz Centry. Mimo ambicji i walki do ostatniego gwizdka niekorzystnego rezultatu nie udało się już zmienić.

LKS Centra – Ostrovia 1909 3:2 (2:1)