Ostrovia 1909 – Wda Świecie 2:0 (foto)

aaaa_nowe_oviaW środowe popołudnie seniorzy Ostrovii 1909 przerwali  złą serię. Biało-czerwoni pokonali Wdę Świecie 2:0 po trafieniach Karola Krystka i Damiana Michalskiego.

Ostrowianie zagrali dobre spotkanie przed własną publicznością.  Pierwszą dogodną sytuację bramkową w 7 minucie miał Tomasz Kempiński ale uderzył obok słupka. Następnie trzykrotnie przed szansą pokonania Łukasza Zapały, golkipera Wdy stawał Daniel Kaczmarek. Do przerwy bramka przyjezdnych była niczym zaczarowana, a na dowód tego mamy 42 minutą, kiedy Tomasz Kempiński trafił w poprzeczkę.

Ostrowski zespół skuteczniej zagrał po zmianie stron. W 51 minucie pięknym uderzeniem z okolic pola karnego wynik meczu otworzył Karol Krystek. W 60 minucie prawą stroną zerwał się Grzegorz Wachowiak – futbolówka trafiła do Daniela Kaczmarka, ale zabrakło dokładnego wykończenia. Kolejne próby mieli Kamil Kucharski (strzał nad bramką) i Konrad Rusek (obrona bramkarza). Ze stoickim spokojemm natomiast w 68 minucie na 2:0 podwyższył Damian Michalski, do którego piłka trafiła pod nogi po odbiciu się od przeciwnika.

Biało-czerwoni utrzymali koncentrację na boisku do ostatniego gwizdka i zasłużenie wywalczyli w środowe popołudnie 3 punkty.

Następny mecz Ostrovia 1909 zagra na „wyjeździe” z lokalnym rywalem – LKS Centra.  Spotkanie w sobotę o godzinie 11.00 na boisku przy ulicy Kusocińskiego.

Fotorelacja z meczu dostępna jest tutaj.

Ostrovia 1909 – Wda Świecie 2:0 (0:0)

1:0 Karol Krystek (51′)

2:0 Damian Michalski (68′)

Peksa – Rusek – Reyer, Wiącek, Wachowiak, Szymanowski, Kucharski,  Krystek (67′ Perz). Kaczmarek (88′ Boiko), Giecz (77′ Jóźwiak), Kempiński (65′ Michalski).