LKS lepszy od Ostrovii

Początek rozgrywek IV Ligi sezonu 2019/2020 nie układa się po myśli biało-czerwonych. Ostrovia 1909 doznała drugiej porażki ulegając w czwartek drużynie LKS Gołuchów.

Tradycyjnie w ekipie Żubrów najwięcej problemów ostrowianom sprawiał Krystian Benuszak. Doświadczony napastnik już w 5 minucie próbował pokonać Kacpra Dziubę. W ostrowskim zespole swoje szanse mieli Maciej Mikulski i Damian Błaszczyk, uderzając niecelnie. Najlepszą akcję niemal przez pół boiska przeprowadził Daniel Kaczmarek w 32 minucie. Po indywidualnej kontrze trafił jednak w golkipera LKS-u.

Druga odsłona spotkania nie była już tak błystkotliwa. Obie ekipy toczyły twardą, wyrównaną walkę. O zwycięstwie gości zdecydowały stałe fragmenty gry. Kwadrans przed końcem Krzysztof Czabański celnie przymierzył z rzutu wolne z okolic 20 metra. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym piłkę do ostrowskiej bramki wpakował Maciej Mikołajczyk.

Ostrovia 1909 – LKS Gołuchów 0:2 (0:0)
Bramki:

0:1 Krzysztof Czabańśki (75′)
0:2 Maciej Mikołajczyk (90+3)

Ostrovia:
Kacper Dziuba – Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Damian Błaszczyk, Szymon Jankowski (75′ Sebastian Smolarek(, Jordan Kaczmarek (80′ Krystian Mokrzycki), Maciej Mikulski, Daniel Kaczmarek, Michał Giecz, Mateusz Ziemiański (83′ Maciej Kaniewski)

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.