Lubuszanin wziął rewanż

Rozpędzona ekipa Lubuszanina Trzcianka pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski w spotkaniu 9 kolejki IV Ligi w stosunku 3:1.

Przyjezdni ustawili sobie już mecz do przerwy, prowadząc 3:0 po dwóch trafieniach Pawła Mikuły i Pawła Wichra. W 20 minucie rzutu karnego trafiając w słupek nie wykorzystał Jakub Czapliński. W pierwszych 30 minutach na cztery uderzenia w światło bramki trzy wylądowały w ostrowskiej bramce.

W 72 minucie pierwszy strzał w światło bramki rywali oddał Kamil Krawczyk, ale było to lekkie uderzenie po ziemi. W 80 minucie golkipera ekipy Trzcianki próbował zaskoczyć Daniel Kaczmarek, co dało rzut rożny. Po jego wykonaniu honorowego gola głową zdobył Maciej Kaniewski.\

Ostrowska drużyna pozostaje bez zdobyczy punktowej w sezonie 2019/2020 na własnej murawie. Ekipa z Trzcianki udanie zrewanżowała się biało-czerwonym za porażkę w poprzednim sezonie.

Po sobotniej przegranej Ostrovia zajmuje teraz 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Ostrovia 1909 – Lubuszanin Trzcianka 1:3 (0:3)

0:1 Michał Pakuła (3′)
0:2 Michał Pakuła (23′, rzut karny)
0:3 Paweł Wicher (28;, głową)
1:3 Maciej Kaniewski (85′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Kamil Dutkowski, Mateusz Stawski, Sebastian Smolarek (55′ Marek Szymanowski), Jordan Kaczmarek, Maciej Mikulski (68′ Maciej Kaniewski), Daniel Kaczmarek, Michał Giecz, Mateusz Ziemiański.